Jak sklízet a uskladňovat jablka a hrušky?

Jablka je možné skladovat tři měsíce až jeden rok.
  |  

 

Jablka a hrušky je rozhodně tím nejtypičtějším českým ovocem, na zahrádce já skoro každý. Víte, ale jak správně toto ovoce sklízet a uskladňovat, aby vám vydrželo a bylo přirozenou zásobárnou vitamínů v zimě?

Bylo by určitě velkou škodou, aby se vaše ovoce zkazilo, shnilo, nebo zplesnivělo. Jablka a hrušky mají obrovské využití, můžete je kompotovat, dělat z nich povidla, sušit křížaly, moštovat, pálit… A pochopitelně také konzumovat v syrovém stavu, přidávat do moučníků, nazmar by neměla přijít ani jedna hruška a ani jedno jablko!

 

Kdy plody sklízet?

Ovoce je třeba sklízet nikoliv předčasně, kdy hrozí, že se ovoce scvrkne a nebude dobré a také ne pozdě, kdy má sklony k moučnatění. Jak poznáte, že jsou plody skutečně zralé? Je to tehdy, když samy padají i v bězvětrném období a také je možné je snadno oddělit od stromu. Zelená jablíčka se ve fázi ideální zralosti zbarvují do žluta a ta červená do hněda. Plody otrhávejte za suchého počasí. Plody sklízejte tak, že jednou rukou větev nadlehčíte a plody poté nadzdvihávejte, aby se oddělily od větve. Plody sklízejte vždy se stopkou. Snažte se s větví netřást, aby ostatní plody nepopadaly, je velký rozdíl mezi plodem padaným a tím, který sklidíte. Popadané ovoce sklízejte a uskladňujte zásadně extra. Pokud jsou plody příliš vysoko, kam na ně nedosáhnete, použijte časáček a plody sklízejte opatrně jeden po druhém. Takto je sklízejte několikrát týdně.

Jablka a hrušky sklízejte vždy se stopkou

Jak je skladovat?

Pro co nejlepší a nejdelší skladování je ideální, pokud sklizni předcházelo období sucha. Plody ještě proberte a odstraňte plody nahnilé a jakkoliv porušené, od kterých by se „nakazily“ další plody. Jablka a hrušky skladujte zásadně podle odrůd. Zatímco některé z nich je možné skladovat jen tři měsíce, zimní odrůdy by měly vydržet až jeden rok. Ovoce skladujeme v prodyšných bedýnkách, dopřejeme jim dostatek místa. Na skladování se nejlépe hodí tmavý, ale vzdušný sklep s co nejnižší teplotou, ideálně do 4 stupňů. Skladovací prostory před skladováním dobře uklidíme a sterilizujeme prostředkem. Plody, které mají tendenci dozrávat co nejdříve, skladujeme u podlahy, kde jsou teploty nejnižší. Neskladujeme zde nic, z čeho by mohly plody přejmout jakékoliv pachy.

 

Máte příliš jablek? Pak je můžete nechat vypálit, o tom si můžete přečíst v tomto článku, anebo je můžete odvést do výkupny jablek, o tom si přečtete v tomto článku. Dále můžete jablka necat zmoštovat, o tom jsme psali zde, v článku najdete i přehled moštáren. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru