Božské dýně kralují zahrádkám. Jak je sklidit a udělat si z nich dýňové cappucino?

Dýně je v naší kuchyni čím dál tím populárnější
 

Pustili jste se letos do pěstování dýní? A víte, jak správně tuto blahodárnou zeleninu sklízet a skladovat, aby vám vydržela co nejdéle a vy jste si mohli třeba i v zimě připravit skvělou pochoutku, dýňové cappuccino?

Dutý zvuk signalizuje zralost

Dýně sklízíme od konce srpna až do prvních mrazíků. Pokud  jsou některé plody pod listy, listy přesto neulamujte a dýně nechejte dozrát i takto. V okamžiku sklizně by měla být slupka plodu tvrdá a matná, lesklost značí  nezralost. Pokud je stonek dýně dřevnatý, znamená to také, že je dýně připravena ke sklizni. Před sklizní zkuste na dýni poklepat, dutý zvuk dává najevo, že je to ten pravý moment. Dýně nesmí být napadena hnilobou, sklízejte je i s dlouhou štopkou. Po sklizení nechejte dýně vysušit. Některé druhy je možné skladovat i rok, minimálně všal tři měsíce, a to v chladu a suchu. Získáte tak skvělou zásobárnu vitamínů na celou zimu!

 

Obří dýně musíte spotřebovat naráz

Dýní existuje mnoho druhů, v současné době je velmi populární dýně hokkaido, pro kterou je typická temně žlutá až oranžová barva. Tento druh dýně se nejenže nemusí loupat, ale plody této dýně jsou poměrně malé, takže je možné je dobře využít. Pokud totiž budete zužitkovávat obří dýni, je třeba vymyslet, jak naložíte s celým plodem naráz. Dýně, kterou naříznete, se velmi rychle kazí. Pokud jde o mnohakilovou hlavu, asi není jednoduché přijít na tolik receptů. Radíme vám tedy dobře, myslete na své bližní a část úrody rozjdete. Kromě dýně hokkaido patří mezi nejznámější druhy máslová dýně, která je světle žlutá a má chuť po másle a muškátovém oříšku, špagetová dýně, jejíž vnitřní struktura skutečně připomíná špagety, k jídlu se dále hodí obří dýně goliáš, která může dorůst třeba až metru v průměru. 

 

Dýňové cappuccino, co zasytí

Ačkoliv tento pokrm nese název cappuccino, s kávovým nápojem nemá nic společného. Jde o lahodnou polévku, která vás na podzim a v zimě skvěle zahřeje a také zasytí. Cappuccino můžete posléze servírovat v širokých šálcích, aby tento nápoj pokrm skutečně připomínal. Připravovat jej můžete jak z dýně máslové, tak z hokkaido. Nejprve zpěňte na olivovém oleji na jemno nakrájenou šalotku, přidejte máslo, které se nesmí přepálit. Nakrájejte dýni nadrobno. K cibulce přidejte dýni, restujte, zalijte vývarem a povařte. Přidejte muškátový oříšek, mletý  koriandr. Vše rozmixujeme, propasírujeme, můžeme zjemnit ještě smetanou a nalijeme do šálků. Můžeme pokapat lanýžovým olejem a ozdobit mléčnou pěnou, či troškou našlehané smetany. 

 

Pokud hledáte potravinu, kterou se můžete cpát  hlava nehlava, pak u dýně jste na správné adrese. Dýně se skvěle hodí pro redukční dietu, zasytí a má skutečně minimum kalorií, navíc je velmi snadno stravitelná. Jde o zeleninu močopudnou, přispívá k čištění organismu. Dýně má blahodárný vliv na nemoci sleziny, slinivky, při cukrovce, jde o antioxidant přispívající k věčnému mládí. Obsahuje vitamíny C, D, E, B6 a B12, dále vápník, hořčík, zinek, hořčík, železo a měď.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru