Doba sušení je zde, pořiďte si na to sítě

V závěsných sítích můžete sušit bylinky, ovoce, nebo houby
 

Sbíráte houby, trháte bylinky nebo třeba sklízíte jablka a hrušky? Pokud je chcete nasušit, pak můžete mít problém s dostatečným místem. Řešením mohou být závěsné sušící sítě. 

V troubě raději ne

Plody, nebo bylinky můžete sušit různým způsobem. Pokud máte sušičku, máte vyhráno, neboť se takto doba sušení může zkrátit jen na pár hodin. Pokud však sušíte jen jednou dvakrát za rok, můžete mít sušičku za zbytečné harampádí, které hlavně zabírá místo. Sušit  v troubě vám příliš nedoporučujeme, neboť plody můžete velmi snadno přesušit, či dokonce spálit. 

 

Sítě šetří místo

Sušení na plechu není také vhodné, neboť takto nejde k sušeným plodům a bylinám ze všech stran potřebný vzduch a mohou tak propadnout hnilobě, využijte spíše dřevěných bedýnek. Nikdy nesušte plody a byliny na slunci, ale na tmavém a vzdušném místě. Dále nic nesušte na novinách, použijte raději pečící papír. Skvělé  jsou právě zmiňované závěsné sítě. Ty vám totiž perfektně šetří místo.  Síť se zavěsí do prostoru, plody nebo byliny k usušení klademe do jednotlivých pater. A jak nasušené bylinky, či plody skladovat? Využijte nejlépe uzavíratelné dózy, skleněné, nebo třeba staré porcelánové. 

 

O tom, jak si nasušit křížaly, jsme psali v tomto článku.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru