Vyžlovka bude informovat své občany, jak získat peníze na nový kotel

Na Vyžlovce poradí svým občanům, jak sepsat žádost o dotaci
  |  

O tom, že již brzy budete moci získat peníze na nový kotel v rámci tzv. kotlíkové dotace. Občané Vyžlovky se mohou přijít informovat na svou obec, jak na to a jak se o tuto dotaci vlastně žádá.  

Vyměňte si kotel za peníze státu, na Vyžlovce vám řeknou jak 

Zjednodušeně jde o to, že stát chce, aby lidé dali přednost ekologičtějším způsobům vytápění a přikročili k výměnám starých kotlů na pevná paliva, která vypouštějí mnoho škodlivin. Ostatně právě znečištění z těchto kotlů je ve Středočeském kraji zcela určující pro čistotu ovzduší, a právě v Praze a Středočeském kraji můžeme najít lokality s nejvíce znečištěným ovzduším v republice. Právě zde tak mohou lidé dosáhnout na nejvyšší částky, neboť výše udělené dotace bude odpovídat míře znečištění v obci. Tam, kde je znečištění nejvyšší, získají žadatelé nejvíce.

 

Vyžlovka pomůže místním získat dotaci

Mnozí z nás se předem děsí, co vše žádost o dotaci obnáší. Přitom by byla velká škoda, ponechat nabízené peníze státu. Například na Vyžlovce proto připravili pro své občany speciální poradnu, kam se mohou přijít informovat a zjistit, zda mají na dotaci nárok a jak o ni zažádat. Ve čtvrtek 29. října a 5. listopadu vždy od 19 do 20 hodin se mohou místní dostavit na úřad, aby se zde informovali na vše potřebné. Obec dokonce nabízí svým občanům, že jim pomůže dotaci získat.


 

V minulosti jsme vás informovali, že o dotace žádají nejprve kraje a že Středočeký kraj chce nejvíce – více jak půl miliardy. 

Přečtěte si o tom, komu se kotlíková dotace vlastně udílí. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru