Třídíte správně? Pracovníky svozové firmy poleptala kyselina

Naučte se správně recyklovat!
 

Třídíte odpad? A víte, že nebezpečný odpad nemáte odhazovat, ani do běžného směsného odpadu? Někdo neznámý tento pokyn nerespektoval a ohrozil zdraví pracovníků třídící linky.


Kyselinu nikdy do tříděného, nebo do směsného odpadu!

Pracovat u třídící odpadní linky asi není právě příjemné, ale zřejmě také ne zrovna bezpečné. Firma Nikos z Kostelce nad Černými Lesy musela nedávno řešit důsledky toho, že někdo nerespektoval to, jak má být odpad rozdělený a klidně vyhodil do popelnice na plasty sáček s kyselinou: „22.10.2015 někdo vyhodil pravděpodobně kyselinu v prášku – obal nebyla nalezen, ale látka byla rozmělněna po celém obsahu popelářského vozu a při výsypu a následném třídění došlo ke vdechnutí pracovníky linky na třídění odpadů. Tito pracovníci se pak v důsledku vdechnutí neznámé látky potýkali se zdravotními komplikacemi. Následkem této kontaminace byl také znehodnocen celý obsah plastového odpadu,“ uvedl Petr Jindra z firmy Nykos.

Navštivte sběrný dvůr, nebo mobilní sběrny

Právě nebezpečný odpad, do kterého kyselina pochopitelně patří, bychom měli vozit buď do sběrných dvorů, a to v uzavřených nádobách, nebo lze využít mobilních kontejnerů na tento odpad, který obce občas přistavují. Kdy je možné odpad vyhodit, zjistíte na našich stránkách, nebo na webových stránkách vaší obce.

Středočeši třídí elektroodpad jak diví! Řekneme vám, kde a jak najít nejbližší kontejner!

Použitý olej nelijte do odpadu, můžete ho i prodat.


 


 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru