Nová zelená úsporám pro rodinné domy se rozjíždí, na konci týdne vyplatí dva miliony!

Tentokrát dostanete i příspěvek na solární panely...
 

Program Nová zelená úsporám se již rozjel a lidé této možnosti patřičně využívají. Jen za první měsíc dorazilo na ministerstvo životního prostředí více jak 800 žádostí za 181 milionu korun! 

Letos i na solární panely

Žádost připravuje také pan Radoslav Špaček z Tišic: "Letos prvně je možné žádat také o dotaci na solární panely, které chci dozajista využít." Na solární panely pro ohřev vody je možné získat až 35 tisíc korun, na celý systém domácí solární elektrárny, která bude vyrábět elektrickou energii, pak dokonce sto tisíc korun. Žádost je třeba vyplnit online na webových stránkách Státního fondu životního prostředí, posléze ale ještě vytisknout a poslat na ministerstvo.

 

Spěchat nemusíte, žádost si připravte důkladně

S žádosti tentokrát není třeba vůbec spěchat. Výzva je totiž koncipována jako kontinuální, takže není žádný termín pro odevzdáná žádostí, ale ty jsou přijímány neustále. Více než 75 % požádaných dotačních prostředků směřuje do zateplení rodinných domů. Vůbec nejvíce žádostí dosud přišlo na komplexní renovace a na dílčí zateplení. Ze zdrojů jsou nejžádanější solární termické systémy. Nejvíce žádostí přichází tradičně z Moravskoslezského a Středočeského kraje. Dotaci lze získat také až poté, co jsou opatření, která snižují energetickou náročnost rodinného domu, vybudována, peníze lze tedy získat i na předem neschválené projekty. 

 

Žadatelé mohou rovněž využít konzultací na krajských pracovištích Fondu, pro žadatele v programu Nová zelená úsporám jsou všechna kontaktní místa otevřena v pondělí a ve středu od 9.00 do 17.00 hodin a v pátek od 9.00 od 12,00 hodin, případně po telefonické domluvě i v jiných termínech. 

 

Praha a Střední Čechy: Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru