Jak zjistit, které sítě jsou pod vašim domem?

Víte, jak zjistíte, které sítě pod vámi vedou a zadarmo?
 

Plánujete, že si na vašem pozemku třeba vykopete studnu, nebo byste prostě z jakéhokoliv důvodu rádi věděli, které sítě se na vašem pozemku nacházejí? Poradíme vám, jak!

 

Sítě vám pomůže zjistit Cetin

To, zda se pod vámi nacházejí nějaké sítě, je třeba vědět v mnoha případech. Například tehdy, když stavíte, nebo rekonstruujete dům, stavíte bazén, plánujete výkopové práce. V těchto případech je třeba se informovat o tom, které sítě pod vaším pozemkem vedou, neboť jste povinni zajistit, abyste tyto sítě neporušili. Jak to provedete? Pan Špaček z Dolních Počernic měl nedávno stejný problém: „Na našem pozemku si hodláme nechat provést vrt, a to až do 20 metrů, jaké bylo moje překvapení, když po mně firma chtěla vyjádření ohledně sítí na mém pozemku.“

 

Online je to zadarmo

V takovém případě je třeba se obrátit na Cetin, neboli Českou telekomunikační infrastrukturu, která vám vydá tzv. Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí. Zažádat o něj můžete zdarma prostřednictvím webových stránek www.cetin.cz. Zde stačí pouze zadat vaše jméno, adresu, důvod, proč o toto vyjádření žádáte a vytyčení území, o kterém se chcete informovat. Pokud vám bude stačit, abyste získali toto vyjádření pouze elektronicky, pak není třeba nic platit. Za odeslání poštou zaplatíte 143 korun. Přitom vyjádření, které si vytisknete, má úplně stejnou hodnotu jako to, které vám přijde poštou.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru