Zima se blíží, udělejte ptáčkům krmítko

Myslete na ptáky!
Zobrazit fotogalerii (4)
26.12.2015 - 21:12  

Letošní zima je sice zatím extrémně teplá, ale již zanedlouho bychom se měli dočkat o dost chladnějšího počasí. Proto myslete již nyní na ptáky a udělejte jim jednoduché krmítko.

 

Krmítko i pro nezručné

Chcete pomoci ptáčkům, ale necítíte se právě zruční? Ukážeme vám, jak si vyrobit to nejjednodušší krmítko pro ptáky. Určitě vás potěší, až uvidíte, jak se na výsledek vaší práce začnou ptáci slétat a hodovat zde. A určitě není od věci ukázat dětem, jak je dobré ptákům v zimě pomáhat. Potřebovat toho moc nebudete, takže získáte hodně muziky za málo peněz.

 

Zavěste ho poblíž vašeho okna

Pro výrobu krmítka budete potřebovat sádlo, mix ptačího zobu, větší vykrajovátka na cukroví a stužku. Nejprve rozpusťte na mírném plameni v rendlíku sádlo. Do rendlíku přidejte ptačí zob a pořádně promíchejte. Všechna semínka musí pořádně nasáknout tukem. Vykrajovátka umístěte na talíř a pořádně je nacpěte směsí, kterou propíchněte tlustou jehlou. Následně naplněné formičky vložte do lednice a nechejte je několik dnů pořádně ztuhnout. Až je vytáhnete z lednice, stačí už jen protáhnout stužku dírkou a krmítko zavěsit. Nejlépe někam poblíž vašeho okna, abyste mohli hodující ptáky pozorovat.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru