Mistryně Evropy v boxu: Holkám sex před zápasem pomáhá, klukům škodí

Lucie Sedláčková v akci. Tady z ní jde strach
Zobrazit fotogalerii (13)
  |  

V boxu, kickboxu, Muai Thai a dalších bojových sportech více dominují muži a pravděpodobně tomu tak vždy bude. Česká republika se ale pyšní i několika kráskami, které jsou na špičkové světové úrovni. A co víc? Jsou sexy. Jednou z nich je boxerka Lucie Sedláčková.

S názory, že box není pro ženy, se mistryně světa Lucie Sedláčková setkává dodnes. A nějak extra ji to netrápí. Box je její vášní, láskou...životem. A je v něm zatraceně dobrá. Nedávno byla dokonce uvedena do síně slávy. Jmenování proběhlo ve sportovním středisku na Lanzarote na Kanárských ostrovech. "Dostala jsem se do společnosti takových borců, jako jsou Lewis Hamilton, Jan Železný, Roman Šebrle, Šárka Kašpárková nebo Frank Bruno. Jsou zde hlavně olympijští vítězové a mistři světa. Moc si toho vážím, je to pro mě velká pocta," raduje se Lucie.

Jak dlouho se věnuješ boxu a kdo tě k němu přivedl?
Boxu se věnuji 9 let a přivedla mě k boxu moje vlastní intuice.

Vím, že jsi bývala i modelkou a občas se stále ještě modelingu věnuješ. To je zvláštní propojení...
Odmalička mě bavilo focení, ale k modelingu jsem se dostala nejblíže až v období mé sportovní pauzy, lákalo mě vyzkoušet si ho profesionálně. Jakmile jsem měla porovnání, hned jsem zjistila, že sport je pro mne cennější.

Nedávno jsi nafotila velmi sexy fotky. Jsi víc nervózní při focení, kdy jsi jen ve spodním prádle, nebo před vstupem do ringu?
100% při focení. (smích) V ringu jsem jako doma. Při focení jsem byla nervózní, stála jsem ve spodním prádle na pražské Náplavce a kolem chodili lidé. Fotografka Kseniia Tsilikh už mě ale zná a spolupráce byla velmi příjemná. 

Setkáváš se s lidmi, kteří tvrdí, že žena do ringu nepatří? 
Určitě se najde pár jedinců, kteří na to mají svůj náhled, ale spíš jsem se setkala s názorem mužů,
kteří mi tvrdí, že žena je krásné, něžné stvoření a do ringu nepatří. Pro mne je ale důležitý názor mých blízkých. Od nich cítím podporu, takže nemám důvod o něčem přemýšlet. Jsou i tací, kteří vidí můj zápas a dokáží změnit svůj názor, to mě vždy potěší. Protože i když dělám mužský sport, dbám na to, abych si zachovala svoji ženskou stránku.

Máš přítele? Také boxuje?
Jsem čerstvě zamilovaná, ano, přítel též boxuje :-)

Je to právě on, kdo je pro tebe tou největší oporou?
Ano, je a chtěla bych mu z celého srdce poděkovat. Celou přípravu absolvoval se mnou a je mi stále obrovskou oporou.

Tvůj největší sportovní úspěch?

Juniorská Mistryně světa WBC, Evropská Mistryně WBO

Co tě teď čeká?
Nyní mě čeká zápas 1. 7. v Drážďanech, kde se znovu utkám s polskou soupeřkou Karinou Kopinskou. Zápas je vypsán na 8 kol. Již před dvěma lety jsem se s ní utkala a remízovala, tak to budu chtít určitě napravit.

Co musíš dodržovat pár dní před zápasem? Jak moc je to psychicky a fyzicky náročné? 
Největší boj před zápasem je samozřejmě ladění váhy, kde musím shazovat nebo se alespoň stále udržovat, než se oficiálně den před zápasem zvážím. Samozřejmě je to náročné, protože se už nemůžete dočkat zápasu, ale stále se musíte držet na uzdě. To je pro mě nejvíc náročné, ale tělo i mysl si už na to zvyklo. Každou přípravu snáším lépe a lépe, až mě to samotnou překvapuje, jak to zvládám.

Jak je to se sexem? 
Nevím jak u jiných sportů, ale u boxu je to specifické. Muži před zápasem se sexu vyhýbají, protože potřebují udržet v sobě určitou agresivitu na zápas a nesmí povolit. U žen je to naopak. Ženy jsou agresivní od přírody, díky sexu se jim vyplavují hormony, díky tomu se dokážou více uvolnit. Ale na každého to samozřejmě působí jinak.

Co na boxu miluješ nejvíc?
V ringu se cítím svobodná a všechny okolnosti si ovlivňuji sama, nic víc mě nemůže uvést do přítomnosti. Samotný zápas je jako třešnička na dortu, po dlouhé dřině odměna.

Co zranění? Jaké bylo nejhorší?
Musím zaklepat, že zranění jdou mimo mě. Nejvíc jsem ale trpěla, když jsem měla naraženou čelist a dost to odnesly i moje zuby, na které trpím dodnes. 

Jak se cítíš den po zápasu?
Záleží na tom, jak těžký je to zápas. Většinou mám druhý den svalové horečky a tři dny jsem v kómatu. Snažím se hodně spát, abych nemyslela na tu bolest. Pak mám volno dva týdny.

Až budeš mít jednou děti, chtěla bys, aby jednou také boxovaly?
Přála bych si to, protože i přesto, že budu mít jednou svoji vlastní rodinu, budu kouskem srdcem stále v boxu. Ale já svoje děti podpořím v jakémkoliv sportu nebo koníčkách, které si ony samy vyberou. Protože moji rodiče mi dali také svobodné rozhodnutí a moc si toho vážím. Ne každé dítě má to štěstí mít možnost své volby a tu mi rodiče dali. 

Na co jsi v životě nejvíc hrdá?
Nedávno jsem odmaturovala... Nejvíc hrdá nejsem na výsledky, ale na cestu, kterou jdu. Šla jsem vždycky svou vlastní a ta mě dovedla tam, kam jsem chtěla. Každým dnem pracuji na tom být lepším člověkem.

Tvůj sportovní sen?
Kdybych to řekla nahlas, už by to nebyl sen...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru