Pikantnosti o sexu: Kdy mají muži první erekci a jak rychlé je jejich semeno?

Výmluvy na bolest hlavy? Blbost. Je dokázáno, že sex dokáže bolesti hlavy vyléčit
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Sex. Každý o něm mluví, každého zajímá, ti šťastnější ho i provozují a někteří o něm i něco málo ví. Jsou ale zajímavosti, o kterých se nedočtete ani v knížkách, ani je nezaregistrujete ve filmech pro dospělé. Pohodlně se usaďte, máme pro vás lekci pikantností o sexu.

Přiznejte si to. Jak často myslíte na sex? Vidíte ho v televizích, líbající se páry postávají v parku i na ulici a vaši kamarádi vám vypráví jednu sexuální historku za druhou. Tématu se vlastně nelze vyhnout nikdy a nikde. Co ale neuškodí, je pár nových zajímavých informací, kterými zaručené zaujmete nejen při vášnivé debatě na párty.

Při ejakulaci se semeno z mužova penisu údajně řítí až šedesátikilometrovou rychlostí. Během života vyprodukuje běžný muž až patnáct litrů semene.

Sex je prospěšný našemu tělu, o tom žádná...

Lidem, kteří se jednou až dvakrát týdně oddávají sexu, koluje v krvi více imunoglobulinu A, který posiluje imunitu těla. Tedy, jsme vitálnější a zdravější. Pokud k tomu při milování většinou ležíte na zádech, děláte vlastně také dobře. Už ne tak úplně po fyzické stránce, ale po psychické ano. Otupí to totiž vaši citlivost k vůním a zvukům. Pokud občas změníte polohu a neležíte během soulože hodinu na zádech, měli byste v průměru během jednoho milování spálit až sto padesát kalorií.

Podle výzkumů trvá průměrná milostná milostná předehra jedenáct až třináct minut, pohlavní styk samotný pak prý zabere sedm až osm minut. Ach, ty výzkumy...

První erekci mají muži už v mámině břiše, a to od šestého měsíce těhotenství. Usvědčují ji ultrazvukové vyšetření.

Ženy a jejich zbraně

Zajímavostí je, že například v Ugandě se mladé ženy před milostnou schůzkou štípou do stydkých pysků. Nedává vám to smysl? Ale ano, pysky se jim nalejou krví a natečou. Tím si zaručí nejen lepší prožitek během případného sexu, ale hlavně díky viditelným pyskům v kalhotách mají větší šanci na úspěch, tedy, že vůbec nějakého muže sbalí. Další ze zajímavostí se týká ženského klitorisu. Jeho špička obsahuje zhruba osm tisíc nervových zakončení. Tak spletitou síť nervů přitom nenajdete nikde jinde na těle. Muži za ženami co do počtu zaostávají. Jejich penis obsahuje pouhé čtyři tisíce těchto ocásků slasti. 

A co takhle největší chuť na sex? Ze zdravotního hlediska by to mělo být druhý týden cyklu, a to mezi jedenáctým a patnáctým dnem, kdy se blíží ovulace. Ženské tělo je v té době napěchované hormony. Sebemenší dotyk na patřičných místech vyvolává prudce vášnivou reakci. To ale neplatí u žen, které berou antikoncepci. U všech žen ale platí, že během menstruace lze dosáhnout intenzivnějšího orgasmu než normálně. 

Zvířata v akci

Při laboratorním pokusu umístili vědci do klece krysí pár. Sameček se k partnerce vůbec neměl až do chvíle, kdy dostal dávku kofeinu. Pak neváhal a s nadšením se vrhl na svou společnici. Podobně účinkuje kofein i na lidi. Jak jednoduché. Co ale funguje i bez kafe, je homosexualita mezi zvířaty. K hrám se stejným pohlavím se nejčastěji uchylují mořští ptáci, ovce a orangutani. V newyorské zoo se dva samci tučňáka, kteří spolu chodili už léta, dokonce rozhodli společně vychovat jedno z cizích mláďat.

Ve starověkých Athénách se prý nevěrní manželé trestali vyholením rozkroku a zasunutím obrovské ředkvičky do řitního otvoru.

Sex na špatnou náladu

Další výzkum, tentokát z Ameriky, dokazuje, že když má žena špatnou náladu, stačí potřít vagínu mužským semenem. Zlepšení duševního stavu se prý dostaví prakticky okamžitě. V práci to ale raději nezkoušejte...

Vzrušení muži vs. ženy
Říká se, že muž se dokáže vzrušit mnohem rychleji než žena, která k dosažení tohoto stavu potřebuje minimálně dvacet minut. To je ale hloupost, tedy alespoň to vyvrátily experimenty na McGillově univerzitě. Podle jejich závěrů se totiž ženy rozvášní se stejnou rychlostí jako jejich mužské protějšky, tedy za jedenáct až dvanáct minut. Vyvrátit lze i to, že žena pozná podle klidové délky penisu svého partnera, do jakých rozměrů pak naroste ve vzrušeném stavu. 

A jedna zajímavost na závěr: Indičtí asketové si údajně s oblibou přivazují na penis pytle s kamením nebo i obyčejným závažím, aby se jim nástroj patřičně prodloužil. Prahnou po rozměru, jenž přesáhne délku jejich vlastního chodidla. No, proti gustu...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru