Kojenecká masáž má téměř až zázračné účinky. Pomůže i s prořezáváním zoubků

Kojenecká masáž dokonce pomáhá i se spánkovými problémy
 

Snadno proveditelné techniky dětské masáže mohou vaší ratolesti pomoci s celou řadou problémů. Také se vypořádají s velkým množstvím nepříjemných pocitů. Stačí i jen 15 minut denně a vy i vaše děťátko poznáte rozdíl. Stojí to zato.

Připravili jsme si pro vás ty největší benefity kojenecké masáže.

Kvalitní spánek

Studie, kterou vedla Tiffany Field PhD. pro institut Touch Reserch na lékařské univerzitě s Miami, zjistila, že kojenci a batolata, kteří se potýkali se spánkovými problémy, vykazovali po pravidelné masáži značnou míru zlepšení.

Jejich rodiče je po dobu jednoho měsíce masírovali vždy 15 minut těsně před spaním. Výzkum naznačuje, že masáž pomáhá dětem spát mnohem kvalitněji a hlouběji.

Správný růst miminka

Ruční masáž může také pomoci se stimulací růstového hormonu. Tento benefit lze skvěle využít u dětí s podváhou nebo u těch, které se narodily předčasně.

Zjistilo se, že dětem, které byly masírovány třikrát denně po dobu 15 minut, se zvýšila hmotnost v průměru o 47 %.

Zažívání

Mimo jiné zlepšuje také celkovou funkci gastrointestinálního traktu. Zácpa nebo plynatost mohou dětem způsobit nemalé problémy. Můžete jim ale lehce pomoci různými masážními technikami, které zmírňují tyto potíže a bolest, kterou dětem způsobují, během několika minut.

Prořezávání zoubků

Tato manuální péče také zmírňuje bolest a nepohodlí spojené s prořezáváním prvních zoubků. Určité druhy této masáže pomáhají dětskému tělíčku uvolňovat enforfiny a přirozeně tak ulevují od bolesti.

Zároveň tyto techniky také snižují celkovou hladinu stresového hormonu kortizolu.

Zdroj: Healthy Women

KAM DÁL: Jak se zbavit octomilek a dalších škůdců? Jde to i levně a bez chemie.