Brazilská depilace je v plavkách nutnost. Trpět však můžete i s grácií, když víte, jak na to

Brazilská depilace neodmyslitelně patří k sezoně plavek, není se čeho bát
 

Přemýšlíte o brazilské depilaci, ale při pouhém pomyšlení na ni se klepete strachy? Tak vězte, že se není čeho bát! Přinášíme vám tipy a triky, díky kterým se dá i brazilská depilace vytrpět s grácií.

Brazilská depilace je metoda odstranění chloupků v intimních částech těla a v oblasti třísel. Jedná se tedy o celkovou likvidaci pubického ochlupení.

Dá se to vydržet?
Jakákoliv procedura, která zahrnuje odstranění chloupků jejich vytržením z folikul, není tou nejpříjemnější záležitostí. Dobrou zprávou ale je, že pokud budete na brazilskou depilaci chodit pravidelně, bude vás bolet méně. Chloupky se za nějakou dobu pravidelného vytrhávání zjemní a jejich vytržení je tak snažší. Nejhorší je zkrátka brazilská depilace napoprvé, poté už svítá na lepší zítřky.

Co je lepší – horký vosk, nebo voskové pásky?

Voskové pásky přilnou nejen na chloupky, ale i na vrchní vrstvu kůže, proto je vytrhávání tak bolestivé. Může to způsobit začervenání a podráždění pokožky. Pokud je tedy vaše pokožka citlivější, horký vosk je pro vás tou jedinou volbou. Samotný vosk totiž přilne pouze na chloupky a nezpůsobuje tak iritaci kůže v dané oblasti.

Jak se mohu na brazilskou depilaci připravit?
Dejte si před ní jeden ibuprofen a celá zkušenost pro vás bude mnohem příjemnější. Dále se doporučuje vzít si s sebou na proceduru volné oblečení, aby se zamezilo iritaci pokožky. Hlavně se neholte! Pokud se mezi procedurami oholíte, je to jako byste začínala od nuly.

Ano, i pokud se oholíte jen jednou. Po holení rostou chloupky do různých úrovní a je tak mnohem těžší je odstranit. A pokud se stále bojíte nepříjemného pocitu po vytržení a ibuprofen vám přijde nedostačující, je tu také možnost aplikace znecitlivujícího krému.

Jak dlouho depilace vydrží?

Po brazilské depilaci vám chloupky nenarostou dříve než za 3-4 týdny. Před další procedurou musíte nechat chloupky narůst nejméně do délky zrnka rýže, aby na ně mohl vosk bez problémů přilnout.

Jak se starat o depilovanou oblast?

Je důležité danou oblast exfoliovat, odstraňovat odumřelé buňky peelingem každý druhý den, aby se zamezilo zarůstání chloupků. Ihned po depilaci se nedoporučuje opalování, sprchování se velmi horkou vodou atd., aby nedošlo k iritaci pokožky.

Zdroj: Elle

KAM DÁL: Krysí hrdinové neznají strach: Speciálně vycvičení hlodavci hledají miny a tuberkulózu, odhalí i koronavirus


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru