Vousy také vyžadují péči! Poradíme vám, jak na to

Hlavně na umytí svého plnovousu nepoužívejte mýdlo. Na vousy jedině se šamponem!
 

Většina mužů sní o krásném plnovousu. Máme pro vás dobrou zprávu, můžete si ho vypěstovat! Že vám nikdy nevyroste? Omyl! Stačí jen vaše vousy nenechávat ladem a věnovat jim trochu péče. Změní se k nepoznání.

Takže tipy a triky, jak si vypěstovat pětihvězdičkový plnovous. Kupodivu to není nic extra složitého.

Žádné mýdlo

Vlasy byste si také nemyli kostkou mýdla, ale jedině šamponem. Dává tedy smysl aplikovat stejnou rutinu i na svoje vousy. Koneckonců vousy a vlasy jsou si velmi podobné. Na trhu můžete nalézt spoustu speciálních šamponů přímo na vousy. Postačí ale i ten, co už máte doma.

Použijte kondicionér

Klíčem k tomu, abyste se svým vousem neztratil trpělivost a jednoho dne ho celý neoholil, je kondicionér. Po použití šamponu ho na vousy trochu naneste, chvilku počkejte a opláchněte ho. Použít můžete nejlépe některý z kondicionérů přímo na vousy nebo případně i ten vlasový. Udrží to vousy krásně jemné.

Olejování

Po kondicionéru budou vaše vousy sice jemné, ale mohou být ještě jemnější! Olejováním svůj vous nejen změkčíte, ale i zhydratujete pokožku pod vousy a to vám pomůže se navždy rozloučit s nevzhlednými lupy. K dostání je spousta olejů přímo na vousy.

Kartáč na vousy

Stejně jako vlasy vypadají po učesání stokrát lépe, to samé platí i o vousech. Vous je třeba česat každý den. Jedině tak bude vypadat nezacuchaně a reprezentativně. Speciální kartáče na vousy vám i pomohou s olejováním. Pomáhají rozprostřít olej po celé délce každého jednotlivého vousu.

Zastřihávání

Nezastřižený vous zkrátka není to pravé ořechové. Většinou rostou nerovnoměrně a za nějakou dobu tak už nemají žádný tvar. Místo toho, aby pak vous vašemu obličeji komplimentoval, dělá spíše přesný opak. Nejsnazší cestou je zastřihávač vousů s nástavcem. Díky nástavci se vám nestane, že byste si na tváři omylem vytvořili holé místo, když vám ujede ruka.

Zdroj: Esquire

KAM DÁL: Z ožraly a sukničkáře matematickým géniem. Stačila k tomu pořádná rána do hlavy během přepadení.