Vracíte se po covidu zpátky do práce? Máme pro vás tipy, jak se na to připravit

Před návratem do práce je důležité si pracovní místo předem zkontrolovat a vybavit. Nezapomeňte na květiny, fotky a náhradní respirátor
 

Mnoho z nás se po pandemické práci z domova vrací zpět do kanceláří. Není to ale jen tak. Zdá se, že jsme po tak dlouhé době skoro zapomněli, jak na to. Máme pro vás několik tipů, jak si "restart" co nejvíce usnadnit a neotravovat život sobě ani kolegům.

Pokliďte si své pracovní místo

Od té doby, co jsme byli naposledy v kancelářích, uplynulo poměrně dost času. Na vašem pracovním místě vás tak může přivítat jen prach a uschlé květiny.

První den si tak do práce trochu přivstaňte a nejdříve si svůj pracovní stůl pořádně připravte. Rozhodně to stojí za to! Doneste si do práce nové květiny, nové rámečky s fotografiemi atd. Zorganizované a zosobněné pracovní prostředí totiž blahodárně působí na vaši psychiku a celý přesun vám tak neuvěřitelně zpříjemní.

Nové oblečení

Když na sobě máte něco hezkého, tak se zkrátka cítíte lépe. Potřebné sebevědomí vám proto první den v práci může dodat i něco nového na sebe. Výzkumy dokonce ukazují, že se lidé v práci cítí sebevědoměji a kompetentněji ve formálním oblečení.

Spánek

V pandemii se nám zcela rozhodil náš spánkový režim. Proč bychom taky chodili spát se slepicemi a vstávali v 6 hodin ráno, když nemusíme, že?

Dobrý spánkový režim je ale klíčem k úspěšnému zvládnutí návratu do práce. Doporučujeme si tedy nový spánkový režim nastavit ještě před návratem do kanceláří a postupně si na něj zvykat. Přechod do pracovního módu tak pro vás bude mnohem snažší.

Sociální distancování

Pokud vám kvůli možné nákaze stále není příjemné stát u někoho příliš blízko, nezoufejte. Pokud se chcete dále sociálně distancovat, dá se to zařídit i tak, aniž byste někoho urazili.

Jen pamatujte na to, že to, co řeknete, je stejně tak důležité jako způsob, kterým to řeknete.

Dezinfekce

Skvělým nápadem je také si do práce přinést různé typy dezinfekce. Doporučujeme v práci uschovat dezinfekci na ruce a také na nábytek. Každý den před začátkem práce tak můžete své pracovní místo zbavit veškerých virů a bakterií a udržovat se tak v bezpečí.

Nezapomeňte si do práce také přinést náhradní respirátor. Často se respirátor poničí nebo vám spadne na zem. Zkrátka nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat.

Zdroj: Health essentials

KAM DÁL: Celou noc se převalujete a ráno se probouzíte celí rozlámaní? Máme pro vás 6 tipů na skvělý spánek.