Akce „Kulový blesk“ v benešovské nemocnici: Děti na gyndě, na dětském ošetřovatelská lůžka

Rekonstrukce dětského oddělení benešovské nemocnice
Zobrazit fotogalerii (5)
  |  

Malí pacienti a jejich rodiče v benešovské nemocnici musí se svými zdravotními komplikacemi od ledna chodit do přízemí gynekologického pavilonu. Naštěstí ne napořád, ale jen na určitou chvíli. Připravuje se pro ně totiž úplně nové dětské oddělení.

Nové dětské oddělení, kde už probíhá intenzivní stavební činnost, bude umístěné v pátém patře interního pavilonu, kde dříve sídlilo oddělení lůžek ošetřovatelské péče. To, že se nejedná o nic jednoduchého, potvrzuje i cena celé stavební akce, která činí 18 milionů korun. Celou částku jako dotaci poskytl Středočeský kraj, zřizovatel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

Dětské oddělení zkrášlí nadace Archa Chantal Poulain

Oddělení pro malé pacienty se začalo budovat na počátku března v pátém patře budovy nové interny a dokončeno by mělo být v září letošního roku. Zahájení provozu nového dětského oddělení benešovské nemocnice, na jehož výzdobě a designu se bude podílet také Nadace Archa Chantal Poulain, se předpokládá na přelomu letošního září a října.

Vedení benešovské nemocnice si od modernizace dětského oddělení slibuje posun k lepšímu v péči o dětského pacienta. Obrací se proto na rodiče i malé pacienty s prosbou o trpělivost během provozu oddělení v náhradních prostorách.

V benešovské nemocnici pracuje celkem 830 lidí.  Na pozici sester a středního zdravotnického personálu je  371 pracovních úvazků. Na pozici nižšího a pomocného zdravotnického personálu je 111 pracovních úvazků. Lékařů, farmaceutů a vysokoškoláků eviduje nemocnice 134. Zbytek jsou provozní zaměstnanci jako údržba, úklid, stravovací provoz, spalovna, kotelna a administrativa.

Benešovská akce „Kulový blesk“

Hlavním a prioritním úkolem tohoto poměrně složitého projektu bylo neuzavřít dětské oddělení a pokud možno jeho provoz omezit jen nepatrně. V jistém slova smyslu by s tímto logistickým úkolem měli problémy třeba i tvůrci filmu Kulový blesk - Svěrák a Smoljak.

Dětské oddělení bylo provizorně přestěhováno do gynekologického pavilonu. Do jeho prostor se pak nastěhovalo oddělení lůžek ošetřovatelské péče a v prostorách lůžek ošetřovatelské péče, v pátém patře interního pavilonu, se začalo vytvářet nové dětské oddělení.

Po přesunu a rekonstrukci prostor vznikne moderní oddělení s novým uspořádáním, designem. Samozřejmostí nového oddělení mimo dětský design na chodbách, ordinacích i pokojích budou i nové postele, nový nábytek a další vybavení.

Lepší podmínky pro pacienty i nemocniční personál

"Samozřejmě se těšíme moc. Dětští pacienti se za šest až osm měsíců dočkají moderního dětského oddělení, které bude splňovat veškeré požadavky kladené na poskytování zdravotních služeb v současné době. Prostorná čekárna před ambulancemi, příjemné prostředí, oddělení s novou hernou pro děti, každý pokoj pro dětské pacienty vybavený samostatným sociálním zařízením. To vše zvýší komfort nového dětského oddělení," nemůže se dočkat nových prostor vrchní sestra dětského oddělení Marie Marvanová.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru