A DOST! Ve Vlašimi zakázali používání pyrotechniky

S pyrotechnikou už si ve Vlašimi neškrtnete
  |  

Hluk pyrotechniky o Silvestru byl na dlouho ve Vlašimi ten poslední. Místní si zabouchají zase až za rok. Používat pyrotechniku jim nově zakazuje městská vyhláška. Jedinou výjimkou je silvestrovská noc. Oddechnou si tak hlavně senioři a majitelé psů.

Pokusit se zajistit větší klid obyvatel žijících v centru města se rozhodlo vedení vlašimské radnice. Radní reagovali na časté stížnosti lidí ohledně dělbuchů a zábavní pyrotechniky. Městští zastupitelé poté předložený návrh zákazu jednohlasně odklepli. Město koncem prosince vydalo obecně závaznou vyhlášku, která používání pyrotechniky zakazuje. Po zákazu požívání alkoholu je to tak druhé restriktivní opatření směřující k udržení pořádku v centru města.

Čeho bylo moc, toho bylo příliš
"Snažíme se tímto způsobem zmírnit činnost některých milovníků zábavní pyrotechniky, zejména v období Mikuláše, kdy se nám hlavně v prostoru před Albertem dějí věci, které se už vymykají normálu. Vytvořili jsme proto vyhlášku, která zakazuje používání zábavní pyrotechniky po celý rok vyjma Silvestra a Nového roku," řekl starosta Vlašimi Luděk Jeništa. Vyhláška přesně určuje lokality, kde je zábavní pyrotechniku zakázáno používat.

Petardy tak už nesmí od nynějška vybuchovat například v celém prostoru zámeckého parku, na Žižkově, Husově, i Palackého náměstí, v okruhu sta metrů od vlakového a autobusového náměstí nebo v ulicích Komenského, Lidické, Jana Masaryka, Zámecké a dalších. Vlašimáci si nezabouchají také na zastávkách hromadné dopravy ani 100 metrů od nich. Postihováno bude i házení petard v okolí škol či zdravotnických zařízeních, kostelů, prodejen a sportovišť. Na dodržování vyhlášky dohlédnou městští strážníci.

Vybrané lokality pokryjí celé město
"Těch lokalit je zkrátka hodně, jsou dané přesně místem včetně okolí sto metrů, takže vlastně jde téměř o celé město," dodal vlašimský starosta. Vyhláška mimo jiné obsahuje i výjimku, kdy rada města může povolit výjimku z tohoto zákazu. Podle vedení radnice se to může týkat zcela ojedinělých akcí. Jako příklad uvedl starosta ukázku Stanley Cupu Michala Rozsívala, kterou navštívilo na pět tisíc lidí a na jejímž závěru byl ohňostroj.

"Dodržování vyhlášky budeme zkrátka hlídat. Neděláme si iluze, že by tady nevybouchla žádná pyrotechnika, ale dáme lidem na vědomí, že to co se tady dělo v posledních letech, je za hranou, a že by se měli trochu zklidnit," řekl Luděk Jeništa 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru