Kraj letos vytáhne turistické trumfy na čtyřech cestovatelských veletrzích

Brněnský veletrh zahájí už 19. ledna
14.01.2017 - 07:53   |  

Propagovat krásy středních Čech, přitáhnout turisty a s nimi i jejich peníze na památky nebo jim ukázat krásy přírody. To je záměr vedení Kraje, které chce během roku propagovat turistický ruch na čtveřici domácích veletrhů.

Regiontour v Brně, Holiday World v Praze, FOR TRAVEL v pražských Letňanech a na výstavě Regiony ČR v Lysé nad Labem, tam všude se budou moci návštěvníci přesvědčit o tom, že Středočeši mají co nabídnout. Celkem na tuto prezentaci Kraj předpokládá ze svého rozpočtu uvolnit téměř dva a půl milionu korun.

Stánek se přemístí z Brna do Holešovic

Už jen pár dní chybí do rozbalení prezentačního stánku Středočechů na brněnském výstavišti při Regiontouru (19. – 22. ledna). Tento veletrh se zaměřuje na prezentaci turistické a volnočasové nabídky tuzemských i zahraničních destinací s důrazem na regiony. Kraj nesmí za svou brněnskou prezentaci utratit částku přesahující 950 tisíc korun. 

O měsíc později pak v termínu od 16. do 19. února předloží návštěvníkům Kraj svou turistickou nabídkou na 25. ročníku Holiday World na výstavišti v Praze Holešovicích. "Holešovický veletrh bývá tradičně nejvýznamnější přehlídkou českých regionů, národních turistických centrál cestovního ruchu a dalších služeb turistického průmyslu ve střední Evropě. Pro nás je proto dobrou příležitostí, jak střední Čechy zviditelnit vedle ostatních územních celků naší republiky,“ přiblížil smysl účasti kraje na Holiday World krajský náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička a upřesnil, že finanční náklady na účast by neměly přesáhnout 600 tisíc.

Letňany vystřídá Lysá nad Labem

V dubnu se pak Středočeský kraj představí ještě návštěvníkům veletrhu FOR TRAVEL v Praze – Letňanech, který je zaměřen na cestování, poznávání i aktivní odpočinek. A ve stejném měsíci se kraj představí i na výstavě Regiony ČR v Lysé nad Labem. Náklady těchto dvou akcí jsou 500 (FOR TRAVEL) a 400 tisíc (Regiony ČR). 

A s jakými turistickými trumfy se chce Kraj na veletrzích pochlubit? Cílů pro turisty je uprostřed Čech řada. Památky, jedinečné přírodní oblasti, lázně, campy v blízkosti vodních nádrží a více než tři sta kilometrů cyklostezek. Návštěvníci veletrhů si budou moci třeba poprvé prohlédnout propagaci nového areálu Vrchbělá v bývalém vojenském Ralsko u Bělé pod Bezdězem, který se loni v létě proměnil na moderní sportovně-rekreační centrum. A stejně jako v minulých letech se na veletrzích předvedou společnosti Zlatý pruh Polabí, Český ráj, Posázaví, Kutná Hora, Bohemia Centralis a TOULAVA.