Namol opilou ženu policisté na služebnu dovlekli jako kus dřeva

Na služebně, kam ženu doslova dovlekli, nadýchala řidička přes 2 promile
  |  

Na dýchánek s kamarádkou vzala i své dvouleté dítě. Notně podroušená pak chtěla dokonce odjet autem. Operátoři linky tísňového volání přijali oznámení o dvou značně podnapilých ženách, které zde posedávaly a holdovaly alkoholu již od pozdního odpoledne. Jedna z nich dokonce přebrala natolik, že značně znečistila interiér provozovny.

Policisté dorazili na místo ve chvíli, kdy obě ženy již byly u svého auta na parkovišti vedle restaurace. Do vozu právě nakládaly dvouleté děťátko, kdy jeho matka přímo před policisty usedla i za volant a nastartovala. Poté se navíc připoutala, jako řádný řidič, a policistům oznámila, že odjíždí. V tu chvíli už nebylo nač čekat.

Bez občanky a bez paměti

Muži zákona řidičku okamžitě vyzvali, aby vypnula motor a z vozu vystoupila. Ta ale něco takového striktně odmítala. Proto museli policisté poprvé použít donucovacích prostředků. Obě ženy byly natolik opilé, že pro ně byl nadlidský výkon prokázat policistům svou totožnost.

Matka dítěte měla naštěstí u sebe občanský průkaz, což ale neznamená, že předložit ho policistům bylo něco jednoduchého. Druhá z žen občanku neměla u sebe, musela tak policistům své nacionále nadiktovat. Ale jak to udělat, když si ne a ne vzpomenout na své datum narození?

 

Došlo i na výhrůžky

Na policejní služebně nakonec skončila sedmatřicetiletá žena a její dvouleté dítě, neboť matka nebyla zjevně schopna se o svého potomka postarat. Cesta na oddělení ale nebyla pro policisty také žádný med. Ovíněná žena začala během transportu okopávat interiér policejního vozu a policisty verbálně napadat. Dokonce došlo i na výhrůžky, kdy se předváděná oháněla vlivnými známými, kteří policisty „svléknou z uniformy“. Policisté museli znovu vůči ženě použít donucováky.

Nadýchala přes 2 promile

Poslední peripetie nastala po příjezdu před služebnu. Zde žena odmítla s policisty jakkoliv spolupracovat, hlavně následovat je do policejní služebny. Proto policisté použili donucovací prostředky potřetí.

Jak zachytily bezpečnostní kamery, jeden z policistů ženu popadl, hodil si ji přes rameno a chtěl ji do budovy donést. Prvnímu pokusu se žena ještě ubránila, když se nohama zapřela o zárubně. Proto si ji policista vzal do podpaždí hlavou napřed, kdy tento pokus už byl úspěšný. Na služebně pak policisté předvedenou podrobili orientační dechové zkoušce, kdy výsledek přesáhl dvě promile alkoholu v dechu.

Za sérii deliktů může jít "mamča" za katr na 2 roky

O dvouletého syna se na policejní služebně postarali policisté, za což jim byl otec po příjezdu vděčný. Policejním chůvám poděkoval a za chování matky svého syna se omlouval.

Sedmatřicetiletá žena je v tuto chvíli podezřelá z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby a přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Avšak ve finále může být předvedená stíhána i pro trestný čin, a to ohrožení mravní výchovy mládeže. Za tento delikt by jí v případě odsouzení hrozil trest odnětí svobody až na dva roky.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru