První burza práce v Benešově nabídla stovky pracovních míst absolventům škol

Zaměstnavatelé Benešovska si dali dostaveníčko na historicky první burze práce v Benešově
 

Přes dvě desítky vystavovatelů z řad zaměstnavatelů a široká nabídka volných pracovních míst. To vše bylo připraveno pro návštěvníky prvního ročníku burzy práce v Benešově. Prezentaci zaměstnavatelů a šanci pro ty, kteří na pracovním trhu hledají, v úterý organizoval benešovský úřad práce spolu s tamní radnicí.

Do Benešova se sjeli vybraní zaměstnavatelé z celého okresu a širokého okolí. Mezi zúčastněnými firmami byla poptávka hlavně po technických profesích ve strojírenství, automobilovém průmyslu, dopravě nebo třeba zdravotnictví. Šanci najít budoucí zaměstnání tu tak měli zejména budoucí absolventi středních škol z Benešova i odjinud.

Kdo má na trhu práce největší šanci?

Na první burze práce nechyběli největší regionální zaměstnavatelé jako Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, ČSAD Benešov, Kavalier Sázava, Narex Bystřice, Sellier & Bellot Vlašim, Metaz Týnec nebo VHS Benešov. Možnost zaměstnání tu prezentovala i Armáda ČR nebo Krajské policejní ředitelství.

A jaká zaměstnání jsou aktuálně nevíce v kurzu? Firmy hledaly například řidiče, odborný i pomocný zdravotní personál, z dělnických profesí svářeče, zámečníky, elektromontéry, dále pak projektanty elektro, programátory CNC strojů, mechatroniky, strojní zámečníky nebo instalatéry.

Práci na první burze práce nabízely přes dvě desítky firem

Aby se poptávka s nabídkou na pracovním trhu potkaly

"Naší snahou je co nejvíce propojit a podpořit zaměstnávání a vzdělávání v našem regionu. Počítáme s tím, že v této praxi budeme pokračovat i v následujících letech. Cílem akce bylo nabídnout nejen těm, kteří jsou bez práce, možnost získání zaměstnání, ale také pomoci budoucím a stávajícím studentům středních škol s orientací na trhu práce," řekla ředitelka Úřadu práce Benešov Kateřina Novotná.

K 31. lednu 2017 evidovalo konstaktní pracoviště Úřadu práce Benešov 1 897 uchazečů o zaměstnání. Z tohoto počtu bylo 61 absolventů škol.

Zájemcům na akci vypomáhali specialisté Úřadu práce ČR, kteří radili s výběrem vhodného povolání a představili jim nástroje a opatření aktivní politiky zaměstnanosti, jakým je třeba rekvalifikace. Ti, kdo se přišli na pracovní burzu podívat, tak měli možnost získat mimo jiné přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé na Benešovsku potřebují a o jaké profese mají především zájem.

 

Školy na nabídku pro žáky reagovaly vlažně

Benešovský úřad práce o konání burzy informoval všechny základní a střední školy okresu a pozval žáky a studenty posledních ročníků, kteří zde měli možnost se osobně seznámit s personalisty vybraných firem i s nabídkou pracovních míst. Této možnosti využilo jen 6 středních a 2 základní školy. "Bylo by dobré, aby i tuto burzu v dalším ročníku navštívilo více žáků a studentů, nejen ze středních škol," komentovala malý zájem ze strany školských zařízení vedoucí odboru školství kultury a sportu benešovské radnice Ivana Kárová.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru