Kolik krádeží spácháš, tolikrát jsi člověkem

Kradl na Berounsku a na území hlavního města. V Praze se kromě krádeží pravděpodobně dopustil i loupežného přepadení.
  |  

Říká si pravděpodobně muž, který má na kontě téměř 60 trestných činů. Stopy po sobě zametal rozsypáváním koření na podlahu. Momentálně si ve vazbě může sypat maximálně popel na hlavu.

Rozbil okno, rozkradl majetek, rozsypal koření

Je 8. dubna a zloděj uprostřed bílého dne přelézá oplocení rodinného domu v obci Srbsko. Pod okno koupelny přistavuje sud na vodu, stoupá si na něj a rozbíjí sklo. Prostrčí ruku otvorem, daří se mu nahmatat kličku a okno otevřít.

Následně bere vše cenné, co mu přijde pod ruku. Hotovost, šperky, ani horské kolo neunikne jeho pozornosti. Na závěr sype na podlahu koření pro zahlazení stop. Nachází klíč a odchází hlavním vchodem.

V obci Králův Dvůr se o týden později odehrají hned dvě krádeže s obdobným scénářem. Rozbité okno a podlaha zasypaná kořením jsou rukopisem nenechavého zloděje. Stopy však nezhladil tak důkladně, jak si myslel.

Kradl, loupil, prohloupil

Berounská policie zajistila důležité stopy, vyslechla svědky, porovnala kamerové záznamy a dnes již zná totožnost 31letého muže. Zloděj, který v jednom z popisovaných případů v Králově dvoře způsobil škodu téměř půl milionu, v současnosti sedí ve vazbě. Je obviněn z krádeže, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. Za tyto trestné činy by si v případě odsouzení odseděl maximálně 3 roky, jenže…

Není všem dnům a obviněním konec. O stejného muže se totiž zajímají ještě pražští policisté. Jejich vyšetřování je nabobtnalo do slušných rozměrů. Aktuálně vyšetřují téměř 60 případů převážně majetkové trestné činnosti, kterých se měl muž dopustit. V hlavním městě měl navíc provést i loupežné přepadení. Sečteno a podtrženo 31letý muž si může jít sednout až na deset let.

Čtěte také:

Policie pátrá po zloději bez zábran

Dvakrát byl okraden od stejného muže. Podruhé už případ nahlásil

Dobrá zpráva! Vloupání do domů je u nás prý stále méně, za pět let o třetinu!

Rekreační objekty ve středních Čechách jsou rájem zlodějů

Policejní statistiky: Chaty a domy berou zloději ve Středočeském kraji útokem