Od prosince projedete z Horních Počernic až k Labi po cyklostezce

  |  

30. listopadu by se již nadšení cyklisté, kteří se nebojí chladu, mohli projet po nově budované stezce, která propojí Lázně Toušeň a Zeleneč na Praze - východ. V současné době je třeba tuto trasu objet. Na trase spojující v budoucnu Horní Počernice a Labe vás čeká pouze nebezpečené přejetí silnice a železniční tratě v Lázních Toušeň.

 

Nyní stavbu objeďte

Stezka se buduje v rámci dálkové cyklotrasy č. 17 Greenway Jizera z Prahy přes Mladou Boleslav a Český ráj do Jizerských hor. Investorem stavby spolufinancované z fondů Evropské unie je Středočeský kraj. Do místa rozestavěné cyklostezky je vjezd na kole zakázán, stavbu je třeba objet. Objízdnou trasu můžete vidět na obrázku ve fotogalerii, nebo v Zelenči je možné odbočit doprava do Mstětic, nebo doleva, do Záp. Potom se cyklisté dostanou po místních silnicích k Labi, na již funkční cyklotrasy.

 

Od prosince z Horních Počernic až k Labi po stezce

Od prosince tak bude možné jet po cyklostezce z Horních Počernic - Čertous až k Labi. Na trase čeká cyklisty pouze jedna zákeřnost, a to přejezd silnice Lázně Toušeň – Nehvizdy. Na počátku Lázní Toušeň je to přejezd místní železniční tratě a frekventované silnice č. 245 mezi Čelákovicemi – Brandýsem nad Labem. Od obce Zeleneč čeká cyklisty až k Labi šestikilometrové klesání.

 

O budování cyklostezky v Zelenči jsme vás již před časem informovali.

 

Přečtěte si o cyklostezce, která je vhodná i pro vozíčkáře.

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru