V Kladně došlo k výbuchu v bytě. Při explozi se těžce zranil mladý muž

Ilustrační foto
  |  

Pravděpodobně zábavná pyrotechnika se stala osudnou včera večer mladému muži. 21letého mladíka transportoval s vážnými popáleninami do nemocnice vrtulník.

V sedmém patře se ozvala rána

Včera ve večerních hodinách otřásl Francouzskou ulicí v Kladně Kročehlavech výbuch. „Dostali jsme hlášení krátce po půl sedmé večer,“ říká mluvčí středočeských profesionálních hasičů Ladislav Holomčík. Poté, co se na místo sjela téměř kompletní stanice Kladno i dobrovolní hasiči ze Žiliny, vyšlo najevo, že v bytě nehoří.

Výbuch se neobešel bez zranění

„Došlo k  výbuchu dosud nezjištěného pyrotechnického prostředku v sedmém patře panelového domu,“ upřesňuje policejní mluvčí Jana Šteinerová. Ačkoliv nedošlo k požáru, výbuch s těžkými zraněními odnesl 21letý muž. „Jednalo se o devastující zranění obou horních končetin, popáleniny horní poloviny těla a poranění v obličejové části,“ dodává Šteinerová. Podle Týdeníku policie utrhla mladíkovi exploze několik prstů na horní končetině.

Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová ČtiDoma sdělila, že byl na místo nejprve přivolán pouze lékař. Na jeho žádost se do Francouzské ulice vypravil vrtulník záchranné služby. „Muž byl převezen vrtulníkem do Vinohrad,“ doplňuje Effenbergerová.

„Policisté v současné době případ prošetřují jako podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Co bylo příčinou tohoto výbuchu, je nyní předmětem šetření,“ uzavírá policejní mluvčí.

Čtěte také: