Nadávky, výhružky i fyzické napadení zažívají lékaři v ČSSZ

„Drž hubu, dědku kulhavej!" To je jedna z mála publikovatelných slovních urážek, které si nedávno museli vyslechnout zaměstnanci další OSSZ.
  |  

Lékařka dostala vyhláškou do obličeje. V Berouně a v Příbrami zase klienti pracovníkům správy sociálního zabezpečení vyhrožovali fyzickou likvidací.

O tom, že práce pro Českou správu sociálního zabezpečí, není žádný med, se přesvědčili její zaměstnanci na mnoha místech v republice. V uplynulých měsících docházelo k útokům nebo výhrůžkám v Berouně, Příbrami, Táboře nebo v Prachaticích. Jednu posudkovou lékařku klient dokonce udeřil do obličeje.

„Se všema přítomnýma si to vyřídím, stručně, ručně.“

Ukončení pracovní neschopnosti, změna v rozhodnutí o invalidním důchodu nebo exekuční srážky, to všechno jsou důvody, proč se klienti ČSSZ chovají v poslední době agresivně. Jejich vztek obvykle odnáší právě posudkoví lékaři.

Takto dopadla například pracovnice důchodové agendy berounské OSSZ. Klient nespokojený s exekučními srážkami uvalenými na jeho důchod vyhrožoval jí a ostatním přítomným zaměstnancům vystřílením. Na OSSZ v Příbrami si zase vyslechli toto: „S doktorem si to taky vyřídím, doktorce zlámu vaz, skočím pod vlak a strhnu ji s sebou. Se všema přítomnýma si to vyřídím, stručně, ručně.“ Na místo byla přivolána a případem se dále zabývá Policie ČR.

Mohlo by vás zajímat: Ověřte si konto svého důchodového pojištění. Vyplatí se mít přehled průběžně

„Chcete tu vyhlášku omlátit o hlavu?“

Další posudková lékařka zažila následující situaci. „Děláte si ze mě srandu? Chcete omlátit tu vyhlášku o hlavu?“ řval na ni nejprve klient. Posléze svým slovům dostál. Vyhlášku i záznam o jednání jí mrštil do obličeje. 

Při popsaných událostech nebyl nikdo zraněn. Česká správa sociálního zabezpečení se hájí tím, že posudkoví lékaři se při výkonu povolání musí striktně držet zákona.

Mohlo by vás zajímat: Hledají se svědci napadení ve Vraném nad Vltavou


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru