VIDEO: Lupiče, který přepadl banku i obchod se zvířátky, chytila policie

V klepetech si dlouho nepobyl. Soud rozhodl, že již v minulosti trestaný muž, bude stíhán na svobodě.
  |  

Na území Prahy 5 spáchal sérii loupežných přepadení. Soud přesto rozhodl, že bude stíhaný na svobodě.

Kriminalistům se povedl husarský kousek. Povedlo se jim totiž přistihnout při činu muže, který několik měsíců loupil na poměrně rozsáhlém území Prahy 5.

Od zvířátek přes banku do optiky

První loupež se odehrála již na konci března. Ve Skandinávské ulici na Zličíně si tehdy vybral prodejnu s chovatelskými potřebami. Na prodejní pult položil svůj batoh a papírek, na kterém se psalo, že požaduje veškerou finanční hotovost. Nezapomněl ani na upozornění, že má zbraň. Jednu ruku přitom držel celou dobu v kapse, v níž zároveň schovával i velký předmět. Prodavačka nechtěla riskovat a veškeré peníze mu tedy vydala.

Poté se na několik měsíců odmlčel. Znovu o sobě dal vědět až poslední prázdninový den 31. srpna. Tentokrát mířil výše. Jeho cesta vedla do banky v Archeologické ulici. Situace se opakovala. U přepážky „udělal dojem“ s papírem obsahující slova: „To je přepadení, dej mi peníze, mám u sebe pistoli.“ Bystrý lupič si ještě stihl všimnout, že do igelitového pytlíku dostává malé bankovky. „Rychlo dávej, rychlo dávej tisícovky,“ řekl prý vyděšené úřednici. Odcházel o několik desítek tisíc korun bohatší.

Na konci září se opět vrátil do Skandinávské ulice. 25. září se zjevil v prodejně optiky, kde proběhl již starý známý scénář. Papírek se žádostí, upozornění, že nosí zbraň, a černý igelitový pytel naplnila vystrašená prodavačka téměř patnácti tisíci korunami. Za všechny loupeže dohromady si přišel na více než 100 tisíc korun.

Při jedné z loupeží pachatele zachytily kamery, jak můžete vidět na následujícím videu.

Mohlo by vás zajímat: Vyloupil hernu, peníze prohrál a přišel se udat

Hra na číhanou se vyplatila

Při přepadeních se různými způsoby maskoval – např. parukou či kapesníkem. Policie přesto získala jeho popis. Ani jeho zveřejnění však k dopadení nevedlo. Kriminalisté se proto rozhodli, že si na něj počíhají a chytí lapku přímo při činu.

Do plánu nevkládali přehnané naděje. Na rozlehlém území mohl lupič udeřit prakticky kdekoliv. Policisté nicméně vytipovali několik míst a čekali. Jejich snaha se vyplatila v pondělí 26. října. Krátce po osmé večer vstoupil do obchodního centra muž podobný hledanému. Nervózně se ochomýtal kolem vchodu do centra. Kriminalisté u něj našli i jeho obvyklé rekvizity (injekční stříkačku a igelitový pytel), které při přepadeních používal. Muž se následně ke všemu doznal.

Průběh zadržení si můžete prohlédnout na následujícím záznamu.

 

„Kriminalisté již devětadvacetiletého muže obvinili ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Tento muž byl v minulosti jednou soudně potrestán za delikt majetkového charakteru. Kriminalisté v této věci podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, ten však soudce neakceptoval a muž je proto stíhaný na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková.

Mohlo by vás zajímat: Policie hledá člověka, který úmyslně utopil psa


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru