KD Svět v Českém Brodě se otevírá právě dnes! Promítat se v něm ale už nebude...

KD Svět už promítání nenabídne...
  |  

V Českém Brodě celé léto urputně opravovali a zvelebovali místní kino Svět, které se dnes v úterý 10. listopadu slavnostně otevírá. Bohužel, svému původnímu účelu už sloužit nebude, stane se z něj kulturní centrum.

Promítačka dosloužila

„Protože již nemáme k dispozici promítačku odpovídající dnešním technickým požadavkům pro filmová představení, bude objekt sloužit jako multifunkční kulturní centrum. Objekt budou využívat subjekty nejenom z Českého Brodu, ale i z celého regionu a Prahy. Nabídneme jim prostory pro kulturní a vzdělávací aktivity včetně využití spolupráce s naším informačním centrem, které může výrazně podpořit propagaci a pomoci s prodejem lístků na představení. Rádi bychom, aby KD Svět žilo divadlem, hudbou, přednáškami…,“ sdělila nám Petra Ištvániková z městského úřadu v Českém Brodě.

 

Přijede i hejtman

Slavnostního otevření se zúčastní také středočeský hejtman Miloš Petera. Koná sev úterý 10. listopadu 2015 od 15:00 hodin. Návštěvníci se mohou zúčastnit dvou komentovaných prohlídek celého objektu, bubnovací dílny s Peterem Šušorem, vystoupení žáku místní ZUŠ a shlédnout večerní vampýrsko-ganngsterskou komedii a la Tarantiho "Měsíční kámen" v podání divadla Mrsťa Prsťa z Kouřimi. Od 15:00 do 19:30 hodin mohou návštěvníci zajít do nové kavárny. Za vstup na dílnu i divadlo neutratíte ani korunu.

 

O rekonstrukci kina Svět jsme psali v létě a přinesli obrázky, jak to v kině vypadalo před rekonstrukcí.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru