Opilé ženě s dvojčaty v metru Černý Most naměřili skoro 5 promile!

Žena nedokázala vystoupit z vagonu...
 

Těžko říci, jak se mohlo podařit ženě, která cestovala s desetiletými dvojčaty, vůbec nasednout do metra. Později policie zjistila, že má necelých pět promile alkoholu v krvi… Žena skončila na záchytce.

Opilá žena jela s dvojčaty

„V pondělí dopoledne zavolal strážníky z Prahy 14 dozorčí metra a oznámil jim, že ve stanici metra Černý Most se nachází opilá žena, u které stojí dva malí chlapci. Hlídka po příjezdu na místo spatřila na lavičce spící ženu, dva chlapce a dozorčího. Ten jim sdělil, že ženu museli z vagónu vytáhnout, protože nebyla schopná sama vystoupit. Hlídka ženu pro jistotu uložila do stabilizované polohy a kontrolovala její životní funkce,“ oznámila Irena Seifertová, mluvčí městské policie Praha.

 

Policie děti uklidnila

Ve videu, které policie zveřejnila, je vidět, že se strážníci k dětem zachovali lidsky, oba chlapce uklidnili a následně odvedli do technického zázemí metra, aby nebyli vystaveni dalším stresovým situacím způsobených jejich matkou. Strážník zde s nimi zůstal po celou dobu, než si je převzali do své péče policisté. Přivolaní záchranáři ženu zkontrolovali a rozhodli o jejím převozu na záchytnou stanici. Zde bylo ženě provedenou dechovou zkouškou naměřeno neskutečných 4,9‰ alkoholu v dechu. Celým případem se nyní zabývá Policie ČR.