Úvalští si už přivezli vánoční strom, rozsvěcovat se zde na rozdíl od Prahy určitě bude…

Do Úval přivezli vánoční stromek...
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Úvalští už mohli pozorovat, jak se na náměstí Arnošta z Pardubic stěhuje letošní vánoční strom, který městu věnoval Lukáš Rubeš. Právě dnes se strom začíná zdobit.

 

Strom věnoval občan, který volal po otevřenosti

Strom věnoval občan Úval, který před rokem adresoval výzvu nově zvoleným zastupitelům, ve které na zastupitele apeloval, aby bylo město vůči svým občanům co nejotevřenější, tedy aby veškeré možné informace včas zveřejňoval a ty tak byly pro občany snadno dostupné. Vzhledem k tomu, že Úvaly vyhrály anketu o nejotevřenější obec, se jeho výzva zřejmě neminula účinkem… Pokud by někdo chtěl nabídnout vánoční strom na příští rok, může se obrátit na nově zřízené Technické služby. Strom dnes ozdobí vánočními řetězy a ozdobami, 29. listopadu by se mělo konat slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. 

 

V Praze slavit nebudou, v Úvalech ano

Tato populární akce se zde bude konat i tehdy, když například v centru Prahy na Staroměstském náměstí, zřejmě strom vůbec rozsvěcet nebudou. Bojí se zde totiž případných teroristických útoků. V Úvalech strom rozsvítí o první adventní neděli 29. listopadu, zábavný program začne v 15 hodin. Od 13 hodin je možné navštívit vánoční jarmark, přijde také Ježíškova pošta pro děti a dospělé. Pěvecký sbor Christi zapěje koledy a v 16:30 se bude rozsvěcet vánoční strom.

 

Těšíte se na vánoce? A víte, že adventní věnec by měl mít správně pět svíček?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru