Za dopravní kalamitu na Zbraslavi mohou rozhodnutí magistrátu

Bus pruh je na Strakonické otevřený od 18. listopadu. Uškodí dopravě na Zbraslavi i do budoucna, nebo se jednalo pouze o nevhodné načasování?
  |  

V minulém týdnu na Strakonické přibyl bus pruh. Od tohoto pondělka se opravuje vozovka na Mostu Závodu míru. A navíc nejezdí vlaky, náhradou je autobusová doprava.

O tom, že bohulibé záměry mohou lidem někdy nepěkně zkomplikovat život, se v posledních dnech přesvědčují obyvatelé Zbraslavi. Do situace, kdy musí dlouhé minuty trávit v kolonách, je přitom dostala především dvě rozhodnutí Magistrátu hl.m. Prahy. Nikoho nenapadlo, aby tyto kroky s městskou částí předem konzultoval.

Bus pruh na Strakonické

850 metrů dlouhý vyhrazený pruh pro autobusy prezentoval ROPID jako velkou výhru. Směrem do Prahy začíná u počátku odbočení na Barrandovský most (směr Jižní spojka) a končí před připojením pruhů k Barrandovskému mostu.

Bus pruh se ihned setkal s rozporuplnými ohlasy. Podle některých zavedení bus pruhu v tomto úseku není řešením, protože Strakonická často popojíždí již od Lahoviček. Dopravě na Zbraslavi zatím toto opatření neulevilo.

Oprava povrchu Mostu Závodu míru

Házet vinu pouze na Strakonickou by však bylo poněkud krátkozraké. Od pondělka 23. listopadu totiž začala rekonstrukce Mostu Závodu míru. Na mostě spojujícím levý břeh Zbraslavi s místní částí Závist a železniční stanicí je částečná uzavírka. Doprava zde bude řízena kyvadlově až do 12. prosince.

Výluka vlaků

Od 17. listopadu navíc probíhá výluka na trati Praha - Vrané nad Vltavou - Čerčany, Vrané nad Vltavou - Dobříš. Náhradní doprava je jak jinak autobusová. Modernizace tratě má být dokončena 10. prosince.

A co na to zbraslavští? Městská část Zbraslav již reagovala na první dvě uvedená rozhodnutí Magistrátu hl.m. Prahy a vyzvala příslušný odbor k nápravě. Prozatím platí, že nemusíte-li, do centra Zbraslavi nejezděte.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru