V Říčanech otevřeli nové hřiště. Půjčují ho i zadarmo

V Říčanech otevřeli nové hřiště. Půjčují ho i zadarmo
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

V říčanské městské části Pacov otevřeli fungl nové hřiště. Už od začátku prosince je hřiště k dispozici říčanským sportovním klubům, a to zdarma. Chcete vědět jak? 

Hřiště pro fotbal i inline

„ Jde o hřiště pro různé kolektivní míčové i nemíčové sporty, in-line bruslení, možnost běhání, jízdy na kole, pétanque, stolní tenis, pro děti lezecká stěna, fitness prvky pro seniory a herní prvky pro děti,“ řekla serveru Ctidoma.cz Adéla Ambrožová, tisková mluvčí Říčan. Hřiště je otevřené od osmi hodin ráno do devíti do večera a je také osvětlené: „Provozní doba do pozdních večerních hodin platí pouze v případě, že bude plocha dlouhodobě vypůjčena nebo po dohodě se správcem,“ říká projektový manažer David Michalička a doplňuje: „Brzy osvětlíme i hřiště Strašínská, čímž se prodlouží jeho využitelnost také až do půl desáté. Již nyní přijímáme přihlášky a doufáme, že sportovci si zahrají na osvětlené ploše už v lednu.“ Dagmar Dandová z Říčan je další možností potěšena: „Zatím tu máme jen jednu o otevřenou posilovnu u koupaliště Jureček. Jednou, když jsem byla běhat, jsme se tam zastvila, ale myslím, že tam moc lidí nechodí, možná děti, je to vedle hřiště na fotbal.“

 

Děti mají přednost

Hřiště si mohou zájemci vypůjčit jak jednorázově tak si jej zamluvit opakovaně, to v případě, že hřiště hodlají využívat déle než jeden měsíc. Učinit tak lze pomocí webového rozhraní na stránkách města. V případě kolize více spolků ve stejný čas se bude město snažit zprostředkovat dohodu. Nebude-li dohoda možná, rozhodnou kritéria, která platí u pronájmu sportovní haly, tj. přednost mají zejména děti.

Výstavba II. etapy volnočasového areálu probíhala od května do konce října letošního roku. Projekt zahrnoval vybudování víceúčelového hřiště s umělým povrchem o rozměrech 20 x 40 m s navazujícím skladem sportovního náčiní, které umožní zahrát si malou kopanou, florbal, volejbal, nohejbal, basketbal a další sporty. Vznikla zde nová dráha pro in-line bruslení nebo jízdu na kole, hřiště na pétanque, herní prvky pro děti a klubovna se sociálním zázemím a občerstvením pro návštěvníky.  

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru