V Praze končí herny, kolem Prahy se doposud hrát může zcela volně

V Praze by za určitou dobu neměla být ani jedna herna
 

V Praze by za pár let neměla fungovat ani jedna herna. Dohodli se o tom městští zastupitelé na jednání 26. listopadu a nebudou již udělovat licence. Jak jsou na tom ostatní obce kolem Prahy?

Konec heren v Praze

V Praze si napříště zahrajete hazardní hry už jen v kasinech, nikoliv v klasických hernách. Původní návrh Adriany Krnáčové počítal pouze s omezením počtu heren zhruba na stovku, nakonec však dali zastupitelé přednost ještě radikálnějšímu návrhu. Z Prahy by tak mělo postupně zmizet zhruba 215 provozoven, které jsou jako herny označené. Nezmizí ale najednou, nýbrž postupně tak, jak jim nebude obnovovat Praha povolení k provozování herny. Žádné nové licence na herny už nebudou tedy vydávány. V některých městských částech se snažili omezovat hazard již před tím, třeba na Praze 8 se vypsalo referndum, které ale nebylo nakonec platné.

 

Kolem Prahy se bude hrát i nadále

V obcích kolem Prahy je hazard a herny vesměs povolené. Jde totiž o maximálně citlivé téma. Občané si na jednu stranu stěžují na dopady herny, tedy kriminalitu, na straně druhé má obec z automatů určité prostředky, které jsou pro ni důležité. V Říčanech se nedávno zeptali občanů v závazné anketě, kterou oblast by si přáli řešit vyhláškou a na plné čáře vyhrál právě hazard. Doposud se však v této věci nestalo nic nového. Město teprve připravuje další anketu, ve které se dotáže na to, jak by měl být hazard regulován.

 

O hlasování v Říčanech jsme již psali a také o tom, jak hlasování dopadlo. Na plné čáře vyhrálo omezení hazardu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru