Oprava Rooseveltovy v Říčanech se nestihla, místní zuří

Oprava Rooseveltovy v Říčanech se nestihla, místní zuří
Zobrazit fotogalerii (2)
03.12.2015 - 15:12   |  

 

Rooseveltova ulice v Říčanech se už od léta opravuje, bohužel jde o velmi náročnou opravu, která se ještě protáhne a město doposud nemá pevný termín, kdy by měla skončit. Zatím se chystá otevření jen jednoho úseku. Hlavní příčinou je zřejmě špatná příprava tohoto projektu.

 

Oprava se protahuje

Oprava započala 16.července, podílí se na ní jak město Říčany, které opravuje chodníky, tak Středočeský kraj, který zajišťuje opravu vozovky. Již v září bylo jasné, že původní termín dokončení, kterým byl listopad, se nepodaří dodržet. Důvodů bylo hned několik: nedostatky v projektové dokumentaci, výkonu autorského dozoru a u rekonstrukcí „běžné“ problémy, jako jsou kolize inženýrských sítí, proměnlivé podloží, havarijní stavy odkrytých částí infrastruktury apod., které je nutné operativně řešit. Již v září tedy vydalo město zprávu, že se oprava prodlouží o blíže nespecifikovanou dobu. Místním se to pochopitelně nezamlouvalo: „Pro nás, kteří v okolí bydlíme, je to skutečně velká komplikace. A pokud slyším, že se má oprava ještě protáhnout, jsem opravdu hodně naštvaná. Hlavně pokud často vidím, že se na stavbě nepracuje, jak by asi mělo!“ řekla nám čtenářka Dagmar z Říčan. „Chci věřit, že teď už je situace konečně pevně v rukou a že už nic nebrání dodavateli v práci, všechny překážky překonány. Teď si jen držme palce, ať počasí umožní akci dokončit a lidé se nemusí bát jak se dostanou domu a zda nenajdou své auto zaparkované o pár stovek metrů dál na špalkách,“ uvedl čtenář Miloslav.

 

Otevře se alespoň část

K datu 14. prosince by měla být zprovozněna alespoň část v Kuříčku, kde se opravoval povrch komunikace a vybudovaly obruby pro připravovaný chodník podél areálu firmy Zoeller.. Stavbu prý provázely také problémy s původní zhotovitelskou firmou, která byla vyměněna: „Zhotovitelskou firmu vybíral Středočeský kraj v podlimitním otevřeném řízení na stavební práce na základě smlouvy o spolupráci veřejných zadavatelů mezi městem Říčany a Středočeským krajem. Firma na stavbě stále pracuje,“ sdělila nám tisková mluvčí Říčan Adéla Ambrožová.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru