Kladenští policisté zadrželi tři řidiče pod vlivem drog. Jednoho z nich dokonce dvakrát

Ilustrační foto
  |  

Policisté v Kladně se o prvním adventním víkendu zaměřili na kontrolu řidičů. „Úroda“ byla opravdu plodná. Kdo nebyl rovnou pod vlivem drog, nadýchal přes tři promile.

Je libo před jízdou pervitin, marihuanu nebo láhev tvrdého?

 

Možná ani samotní policisté nečekali, kolik řidičů za víkend načapají. Jednalo se například o čtyřiadvacetiletou ženu, která v neděli odpoledne řídila pod vlivem amfetaminu. S policií se přitom naposledy střetla jenom o dva dny dříve. V pátek 4. listopadu totiž způsobila na křižovatce ulice Milady Horákové a Dr. Foustky v Kladně dopravní nehodu. Nedodržela bezpečnou vzdálenost a narazila do auta stojícího před ní. A test na drogy byl, jak jinak pozitivní.

S amfetaminem v krvi však nebyla tento víkend jediná. Prvního hříšníka zadrželi policisté už v sobotu dopoledne. Byl jím sedmadvacetiletý muž projíždějící ulicí Vítězná. Jen o tři čtvrtě hodiny později zase načapali v ulici Cyrila Boudy čtyřiadvacetiletého mladíka, který si před jízdou nezapomněl dát ranního jointa.

Když už se v Kladně neřídilo pod vlivem drog, tak alespoň s pořádnou dávkou alkoholu v žilách. Padesátiletý muž, kterého policie kontrolovala v ulici TGM, nadýchal rovnou 3,43 promile. Veselo však jemu ani ostatním řidičům po vyprchání omamné látky jistě nebylo. Všichni jsou totiž vyšetřovaní za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim trest odnětí svobody až jeden rok. A na místě jim samozřejmě byl zabaven řidičský průkaz.