Pošta Říčany je prý horor… Podaří se Úvalům místního depa zbavit?

Pošta v Říčanech má prý velký problém...
  |  

Balíky dnes už nechodí z místní pošty ale v rámci "centralizace" a zkvalitnění služeb z poštovního depa. Například říčanské depo doručuje od Prahy po Úvaly. A právě v Úvalech, které pod říčanské depo spadly, si stýskají, dle místních se zásilky nedoručují, oznámení o těch uložených na poště chodí pozdě, nebo k někomu jinému.  Blýská se v Úvalech konečně na lepší časy?

Balíky nepřišly ani po esemesce

„Balík mi byl odeslán na konci června a na konci července se vrátil odesílateli jako nedoručený. Ani jednou na mě nikdo nezvonil, ve schránce se neobjevila ani jedna výzva k vyzvednutí balíku na poště,“ píše jeden říčanský obyvatel. Další tvrdí: „Mně přišla SMS, že během následujícího dne bude balík doručován. Zůstalo bohužel jen u toho, neboť nedoručili nic. Až další den ještě po urgenci.“ A jiný se svěřuje: „V roce 2013 nám pošta nedoručila balík od architekta s plány domu pro stavební úřad. Několikrát jsem navštívila poštu a ptala se po balíku, poté jsem s ředitelem pošty volala do depa a po několika urgencích a se balík po týdnu našel. Byl prostě jen ztracený v depu Říčany a to, že byl pojištěný na 60 tisíc nikdo moc neřešil.“ Někde mělo nedoručení zásilky závažné následky: „K nám málem přišel exekutor kvůli tomu, že pošta nedoručila balík (byl to balík s nějakou švédskou kosmetikou a až po odzkoušení a spokojenosti se to mělo zaplatit), ale balík stále nikde...“

 

Čtyři sta nedoručených zásilek

Není se tedy čemu divit, že říčanská pošta dostala v roce 2012 pokutu, neboť pošta prý uložila na 400 zásilek bez toho, aby adresáta obeznámila! Pod toto depo spadají také Úvaly, které se rozhodly se situací bojovat a získat opět možnost, aby jejich „rajón“ obhospodařovali doručovatelé místní. O to se snažili delší dobu a nyní snad opravdu svítá na lepší časy, na které si ale musí ještě počkat: „Pro kvalitu doručování v Úvalech děláme maximum. V současné době intenzivně pracujeme na navrácení doručovatelů zpět na poštu Úvaly. Plánovaný termín přesunu doručovatelů je 1. 2. 2016. S panem starostou Úval Boreckým jsme v kontaktu a tento termín jsme si odsouhlasili. Momentálně si na listovním dodání Depa Říčany, potažmo Úval, vypomáháme doručovateli z pražských dodejen. Vzhledem k situaci jsme museli přistoupit na toto řešení. Okresy balíkového dodání jsou k dnešnímu stabilizované a nedochází k problémům,“ sdělil našemu serveru tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Situaci budeme i nadále sledovat.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru