Pozor, v Úvalech se platilo falešnými bankovkami. Nemáte ji právě vy?

Takto poznáte falešnou bankovku...
  |  

Už i v Úvalech nedávno zachytili falešnou bankovku! Šlo prý o bankovku v hodnotě tisíce korun, kterou kdosi platil u jednoho obchodníka. Ten následně bankovku nalezl v tržbě.

 

Tisícikorunou platí žvýkačky

Podle Městské policie v Úvalech šlo prý zřejmě o klasický trik, kdy si někdo koupí za bankovku ve vysoké nominální hodnotě maličkosti za pár korun, obchodník mu bankovku rozmění a podvodník tak získá skoro celou hodnotu bankovky. Městská policie v Úvalech proto nabádá místní obchodníky k opatrnosti. Na obrázku naleznete také bezpečnostní prvky, podle kterých si může obchodník ověřit, zda je bankovka, kterou přijímá pravá.

 

Pozor na chmatáky!

Nejenom podvodníci s falešnými bankovkami řádí v předvánočních obchodech. Právě nyní je čas, kdy mají kapsáři doslova žně. Řádí hlavně v supermarketech, kde si s radostí berou zejména kabelky zavěšené na nákupních vozících, třeba jako nedávno v úvalském Penny. Tohoto pachatele naštěstí již policie dopadla. Právě zde budou strážníci dohlížet: „Soustředíme se hlavně na parkoviště u Penny, centrum města, nádraží a u školek. Chceme být co nejvíce vidět, aby případní potenciální pachatelé trestné činnosti věděli, že Úvaly nejsou místo, kde by tuto činnost měli konat,“ uvedl zástupce úvalské městské policie.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru