Amazon má být v Počernicích již za rok! Prodala vláda počernické?

Hala v Počernicích prý rozhodně bude!
  |  

Podle firmy Amazon již za rok otevře v logistickém parku P3 svou obří halu pro 3000 pracovníků. A to přes to, že místní samospráva ji zde nechce.

Premiér ujišťoval místní

Ohledně výstavby obří haly pro Amazon v Horních Počernicích panuje celá řada dohadů. Místní byli ještě nedávno ukolíbáni tím, že si mohou o této záležitosti rozhodnout sami. Přitom jejich verdikt byl jasný, provoz haly by neúnosně navýšil už tak hustou dopravu. Názor, že vše je v rukou počernických, vyjádřil také premiér Bohuslav Sobotka ve svém dopise městské části. A nyní to vypadá, že výstavba haly, kde najde 3000 lidí místo, ve většinou špatně placených a neodborných profesích je věcí národního zájmu, před kterým musí ustoupit zájem konkrétní městské části.

 

Hala je prý hotová záležitost

Na serveru ihned.cz vyšel totiž článek, který mluví o nové hale jako o jasné věci. Firma Amazon v něm oznámuje, že do Horních Počernic přesune své reklamační centrum, odkud také přejde tisícovka lidí, dále najme ještě dva tisíce lidí. Hala se bude rozkládat na 40 000 metrech čtverečních. Amazon také poděkoval vládě a místní samosprávě, což je s podivem, neboť všichni zastupitelé se dušují, že Amazonu na ruku nešli… Opoziční Hnutí občanů Počernic se proto ptá: „Dnešní článek publikovaný na www.ihned.cz nás proto šokoval. Jak máme rozumět vyjádření viceprezidenta Amazonu, který v článku, oznamujícím o kolik se zvýší dopravní zátěž v Horních Počernicích, děkuje politikům na místní i celostátní úrovni za podporu? Znamená to tedy, že vláda rozhodla o nás bez nás, anebo nám naše starostka neříká pravdu?“ Hana Moravcová, starostka Horních Počernic ale tvrdí: "Do dnešního dne nebylo na naši radnici doručeno ani vládní usneseni ani stanovisko Rady hl.m.Prahy, jak požadovali zastupitelé. Tisková zprava, ktera dnes vyšla a informace z CT1 v Událostech, se nezakládá na pravdě, jelikoz MČ se zástupci Amazonu nejednala." Celý případ pro vás budeme i nadále sledovat…