Lyžovat můžete i u Prahy, už za čtrnáct dnů

Takto můžete lyžovat u Mnichovic
30.12.2015 - 12:32   |  

Věděli jste, že nedaleko Prahy můžete prohánět dřevěná prkénka, tedy lyžovat? Nedaleko Mnichovic najdete malý skiareál, kde by se mělo lyžovat již za čtrnáct dnů.

 

Vleky pro malé i velké

Lyžovat můžete na Šibeničním vrchu, kde se nachází restaurace a hotel se sportovním zázemím, které zahrnuje tenisovou halu, kurty na skvoš, dráhy na bowling, beachvolejbalové hřiště, ale také malý skiareál. Ve skiareálu je možné využívat dokonce dva vleky. Jednak jde o vlek poma na sjezdovce Bobeš o délce 250 metrů, dále pak stometrový dětský vlek Mikeš. Děti zde jezdí na laně. Právě pro děti je zdejší skiareál nejvhodnější, řekněme si popravdě, že dospělý a zkušený jezdec má zdejší sjezdovku sjetou za pár sekund.

 

Zasněžovat budou za týden

Letošní zima byla doposud mimořádně teplá. Nyní se chystá studená fronta, která přinese ochlazení a také možnost zasněžovat. Zdejší skiareál totiž nečeká na sněhovou nadílku přírodní, ale stejně jako většina skiareálů v České republice využívá sněhová děla. „Podle současné předpovědi bychom chtěli za týden, tedy kolem 6. ledna začít zasněžovat a kolem 13. ledna bychom chtěli začít lyžovat,“ sdělili našemu serveru v Šibeničním vrchu. Loni se zde začalo lyžovat právě před rokem. Zájemci si zde mohou půjčit lyžařské vybavení, děti se mohou učit v lyžařské škole. Za celodenní ježdění dáte ve všední den 150 korun, o víkendu 200. Jedna jízda stojí 25 korun, pokud bude vaše dítě jezdit na pomě s vámi, jede zadarmo. Lyžuje se i večer.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru