Feťáci bourali na železničním přejezdu. Pak se dali na útěk

Srážka s vlakem naštěstí odmrštila auto do pole mimo trať.
Zobrazit fotogalerii (6)
  |  

Střet s vlakem v Kladně vymrštil auto s trojicí cestujících do pole. Ti se místo řešení nehody dali na útěk. Policie je následně nalezla v kladenské nemocnici. Test na drogy byl pozitivní.

 

Zdrogovaná řidička přehlédla červenou


O tom, že řízení a drogy se navzájem vylučují, se přesvědčila dvaadvacetiletá řidička z Kladna. Jak už se stává, když se před jízdou posilníte pervitinem, v Kladně Kročehlavech si na železničním přejezdu nevšimla, že svítí červená.

Mladá řidička a její dva spolujezdci měli skutečné štěstí v neštěstí. Náraz na přední část vlaku auto odmrštil za trať do pole. Cestujícím ve vlakové soupravě, která se po pár metrech zastavila, se nic nestalo. O zdravotním stavu nadopovaných účastníků silničního provozu svědčí to, že se jim povedlo z místa utéct.


V nemocnici se policii neschovali


Jejich únik však neměl dlouhého trvání. Policejní hlídka zamířila do kladenské nemocnice. Zde objevili řidičku a jednoho ze spolujezdců. Čistý přitom nebyl ani jeden. Řidička měla v krvi metamfetanim - amfetamin. Její dvacetiletý spolujezdec si k pervitinu ještě zakouřil trávu. Z nehody si naštěstí odnesl pouze tržnou ránu na obličeji. Třetím spolucestujícím byl také mladý muž, kterého policie později dopadla v místě jeho bydliště.


Půjde 22letá žena do vězení?


Veškerá odpovědnost padá každopádně na hlavu toho, kdo seděl za volantem. Mladická nerozvážnost může řidičku v krajním případě stát až několik let za mřížemi. Podle policejní mluvčí Jany Šteinerové je obviněna z trestných činů obecné ohrožení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Za první uvedený čin hrozí dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na dva roky. U druhého trestného činu si žena ještě přitížila tím, že pod vlivem drog způsobila dopravní nehodu. V takovém případě jí může soud udělit šest měsíců až tři roky odnětí svobody.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru