Na Českobrodské v Běchovicích jezděte opatrně. Budou tu dva nové radary

Zde najdete v Běchovicích radar...
17.01.2016 - 15:44   |  

Pokud projíždíte po Českobrodské, dejte si pozor. V Běchovicích je hned několik nových radarů, přečtěte si, kde na ně narazíte.

Radar proti kamionům

V prosinci letošního roku přibyly radary v úseku u Staré pošty. Mnoho místních tvrdilo, že jsou zde naprosto zbytečně: „Přes den se tam rychle jet stejně nedá a v noci to brzdí retardér na křižovatce,“ tvrdí jedni. Podle obce je zde radar hlavně kvůli kamionům, jejichž pneumatiky vytvářejí větší hluk rychlou jízdou po špatném povrchu. Právě v Běchovicích jsou totiž od kamionů vyjety pěkně hluboké koleje, což zná důvěrně každý řidič, který tudy projíždí…

 

Rekonstrukce v nedohlednu

Bohužel, jak se zdá oprava zdejší vozovky je v nedohlednu: „Nutnou podmínkou pro její rekonstrukci je nalezení vhodné objízdné trasy. Ta je již vytipována - přes ulici Do Panenek, kudy budou po nezbytně nutnou dobu jezdit zejména busy MHD. Za rekonstrukci povrchu bojuji už řadu let. Zatím to vychází jen po částech. I příští rok se budeme snažit o provedení alespoň lokálních oprav. Jedině kompletní a rasantní rekonstrukce se zásahem do podloží ulice ale vyřeší její propadání a vyjíždění kolejí,“ říká Ondřej Martan, starosta Běchovic.

 

Pozor na červenou

Další radar by zde měl být zprovozněn na přelomu ledna a února. Současně s tím bude fungovat i detekce průjezdu na červenou na křižovatce Českobrodská a Mladých Běchovic.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru