Berounský toxi tým dopadl pěstitele marihuany a pervitinové dealery

54letý muž si konopí pěstoval, sušil a následně spotřebovával...
  |  

Od začátku roku obvinili berounští kriminalisté už šest lidí, kteří mají co dočinění s drogami. Jedná se převážně o feťáky, kteří užívali drogu pro vlastní potřebu.

 

Konopí pěstoval opravdu profesionálně


Berounský toxi tým na rozdíl od nás ostatních plní svá novoroční předsevzetí. Kriminalisté dopadli 54letého muže, který měl ve svém domě pěstírnu konopí. Nejednalo se přitom o žádného amatéra. Doma měl kompletní technologické zařízení pro pěstování konopí tzv. indoor způsobem. Fanouškovi marihuany zabavila policie 23 rostlin.

Čtěte také: Feťáci bourali na železničním přejezdu. Pak se dali na útěk


Síť dealerů pervitinu se rozplétá


Kromě něj policie objevila ještě pětičlennou partičku. Čtyři mladí muži a jedna žena (nejstaršímu je 30 let) distribuovali pervitin na různých místech v berounském okrese. Jejich hlavní lokalitou bylo právě okresní město Beroun. "Drogu pervitin získávali od muže, který je v současné době za drogovou trestnou činnost již od prosince loňského roku vazebně stíhán," říká policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Pervitin také nezřídka využili pro vlastní potřebu.

"V případě odsouzení hrozí všem obviněným trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let. Jejich vyšetřování probíhá na svobodě," dodává policejní mluvčí.

Čtěte také: