Linky mezi Prahou a středními Čechami využije až 300 osob za noc

Ze Sídliště Řepy vyjíždějí hned dva noční autobusy, které vás rozvezou na Prahu - západ nebo až do Berouna.
  |  

Vůbec nejvytíženější je přitom autobus 602, který jezdí mezi Berounem a Sídlištěm Řepy. Víte, jak se dostanete z Prahy domů, když se vám náhodou protáhne večírek?

 

80 % cestujících jede v noci směrem z Prahy

Průzkum společnosti ROPID probíhal v noci z pátku na sobotu, kdy jsou noční autobusy zdaleka nejvytíženější. Řada Středočechů si evidentně ráda zajde na skleničku v Praze. 25 příměstských nočních tramvajových linek přepravilo za noc 300 cestujících. Nejvytíženější byla linka 602 do Berouna, v níž v době průzkumu jelo hned 60 cestujících. Více než 80 % cestujících mířilo směrem z Prahy. Jakými spoji se ještě můžete mezi Prahou a obcemi na západ od hlavního města dopravit?

Čtěte také: Jízdenka z Kladna do Prahy, která by platila i pro pražskou MHD, nebude

Směrem na západ jezdí tři noční linky

Na Prahu - západ vyráží autobusová linka 601. Z Chaplinova náměstí vás doveze přes Slivenec, Radotín a Černošice až do Dobřichovic. Zmiňovaná 602 vyráží ze Sídliště Řepy, dále míří přes Zličín, Chrášťany, Rudnou, Nučice, Loděnice a Vráž do Berouna. Ze Sídliště Řepy vyjíždí ještě 607. Tato linka vás poveze přes Zličín a Sobín až do Hostivic.

Uvedené linky navazují na noční tramvaje. 601 a 602 vás domů dovezou dokonce dvakrát za noc. Pokud ale bude chtít chytit dřívější spoj v případě 602, musíte v 00:50 odjíždět až ze Zličína. Ze Sídliště Řepy vyráží následující autobus ve 02:26.

Čtěte také:

Stáhněte siVelikost
PDF icon 601_linka.pdf86.75 KB
PDF icon 602_linka.pdf118.55 KB
PDF icon 607_linka.pdf86.35 KB