Ve Škvorci zachraňují hasiči i klíče

Hasiči ve Škvorci myslí na děti!
  |  

Ve Škvorci fungují dobrovolní hasiči, které si místní nemohou vynachválit. Nejenže zasahují u nebezpečných událostí, ale pomohou i tehdy, když se jedná o banalitu, jako jsou klíče na stromě!

Klíče na stromě? Pro děti maličkost!

Místní hasiči neváhali a pomohli malému Vojtovi ze Škvorce, který se dostal do pěkné šlamstyky. Známe, jak jsou děti neposedné a všetečné a podaří se jim cokoliv. Jako třeba právě Vojtovi. Blíže neurčeným způsobem dopravil klíče od domova do koruny stromu a nevěděl, jak se k nim dostat. A tak zavolal své mamince a přiznal se jí k nepříjemné ztrátě. Jelikož tento eskamotérský kousek provedl Vojta před hasičskou zbrojnicí, maminka kontaktovala okamžitě místní hasiče s prosbou o pomoc.

 

Ochotný hasič pomohl klukovi z nesnází

A ti neváhali a obratem se na místo vydali . Zde nalezli nejenom Vojtu v nesnázích, ale později i klíče, které pomohl sundat ze stromu ochotný Marek Mandík z místní hasičské posádky. Spokojený byl nejenom Vojta, ale i jeho maminka, která posádce zaslala děkovný dopis. Jak je vidět, na děti místní hasiči opravdu myslí, a to nejenom tím, že si zde od malička vychovávají své následovníky, nebo pořádáním karnevalů a dětských dnů.