Má se v Úvalech zpoplatnit parkování kolem nádraží?

  |  

V Úvalech přemýšlí, že zónu kolem místního nádraží zpoplatní pro parkování. Slibují si lepší průjezdnost a že se odlehčí jiným ulicím. K situaci se mohou místní vyjádřit. 

Nová plocha pro parkování od dubna

Rekonstrukce úvalského železničního uzlu se blíží ke konci a nabízí se otázka, jak řešit parkování kolem nádraží. Nová úprava by měla platit od začátku září, do konce března se k ní tedy mohou místní vyjádřit. Od dubna by měla u nádraží vyrůst parkovací plocha pro 120 aut a také přístřešek pro uskladnění kol.

 

Zpoplatnit nebo ne?

Úvaly tak chtějí řešit situaci v ulicích kolem nádraží, které jsou velmi často přetížené a lidé zde parkují hlava nehlava. Lidé se mohou vyjádřit k tomu, zda se má situace nechat tak, jak je, nebo zda i zde mají vyrůst parkovací automaty, nebo zda zde bude možné parkovat jen dvě hodiny, jako je tomu na náměstí. Město plánuje, že omezí nebo úplně zakáže parkování v ulicích Na Spojce, Žižkova, Mánesova, Jiráskova a Klánovická v úseku 28. října – Bezručova, kde již dnes je auty přeplněno a autobusy hromadné dopravy se zde těžko vyhýbají. K situaci se lidé mohou vyjádřit také na webu města.