V Úvalech se krade více, než je obvyklé. Nač si máte dát pozor?

Tohoto zloděje vyrušila nespavá babička...
15.02.2016 - 20:51   |  

V Úvalech se v současné době pěkně krade. Místní si tedy mají dávat dobrý pozor a kdejakou podezřelou osobu nahlásit, to vzkazuje místní městská policie.

 

Vloupání se množí

V Úvalech řeší police v poslední době značné množství vloupání: „Nedávno to bylo například vloupání v autoservisu,“ řekl nám zástupce místní městské police. Jindy zase zloděje vyplašili: „Zloděj se chtěl dostat do jednoho domu, naštěstí ho vyrušila nespavá babička, a tak se dal na útěk.“ Lidé by si prý měli dát velký pozor, kdo se v jejich městě pohybuje a každou podezřelou osobu hlásit: „Úvaly jsou velkým železničním uzlem, může sem kdokoliv přijet a hned zase odjet.“

 

Několik rizikových faktorů

Policie prý pracuje stále stejně, větší počet vloupání nesouvisí s její prací: „Několik osob se vrátilo z vězení zpět a také se oteplilo, což zloděje láká,“ dozvěděli jsme se. „Budujeme kamerový systém, ale bez pomoci lidí to nepůjde.“ Úvaly jsou vilové město a každá podezřelá osoba je zde prý nápadná, a tak mají lidé policii pomoci a tyto osoby hlásit: „Jsou to třeba lidé, kteří si objekty teprve tipují a zastavili v odlehlé uličce. Lidé zanedbaní, španaví, držící jen igelitovou tašku.“ Hlásit tyto osoby mohou lidé na linku 158, nebo přes den na místní městskou policii.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru