Z polského kamionu na D8 uniklo 250 litrů nafty

Ilustrační foto
  |  

Situaci na D8 právě řeší i firma specializující se na ekologické havárie. Noční nehoda blokovala provoz do ranních hodin. Dálnice stále není plně průjezdná.

Narazil do svahu a převrátil se na bok

K nehodě na 3. kilometru D8 ve směru na Ústí nad Labem došlo mezi druhou a třetí hodinou ranní. „Řidič se patrně dostatečně nevěnoval řízení,“ uvedl pro ČtiDoma.cz policejní mluvčí Pavel Truxa. „S kamionem sjel mimo dálnici, kde narazil do svahu a následně se převrátil na bok.“

Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči z Mělníka a Neratovic. Z kamionu začala unikat nafta ve velkém. Řidič hasičům řekl, že měl v nádrži zhruba 600 litrů nafty. Požárníci odčerpali cca 350 litrů, zbylých 250 litrů tedy pravděpodobně uniklo. Polský řidič si při nehodě poranil ruku a byl odvezen do pražské nemocnice.

Čtěte také: Linka 112: Emoční vypětí i zlomyslní volající

Dálnice úplně stála 2 hodiny

Polák v kamionu převážel asi tisíc kusů dřevěných palet. Dvě hasičské jednotky nedokázaly návěs kamionu obrátit. Na pomoc jim tedy přispěchali dobrovolní hasiči ze Zdib a Dolínku. Do té doby byla dálnice průjezdná jedním pruhem. Při zásahu čtyř hasičských jednotek musela být uzavřena úplně. Provoz se na D8 ve směru na Ústí nad Labem zcela zastavil mezi pátou a půl osmou hodinou ranní.

Čtěte také: V základech nové mělnické sportovní haly byla odhalena skládka

 

Průjezd po 10. hodině stále omezen

Situaci ještě po 9. hodině řešili policisté a hasiči. "Dochází k překládání nákladu z kamionu," sdělil nám krátce okolo půl desáté Pavel Truxa. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka navíc ve tři čtvrtě na devět dorazil kvůli úniku nafty zástupce Ministerstva životního prostředí a firma Dekonta. Ta se specializuje na likvidaci ekologických havárií.

Čtěte také: Policejní rébus: Kdo jel na červenou?