Na cyklostezku mezi Berounem a Srbskem spadl skalní blok

  |  

Vášniví cyklisté mají smůlu. Nad cyklostezkou mezi Srbskem a Berounem jsou zvětralé kameny. Místo pohodlné projížďky kolem Berounky si vyšlápnete kopec.
 

Skály padaly, hlavy nikoliv

Je velkým štěstím, že v tomto ročním období většina kol poklidně odpočívá ve sklepech a garážích. Ze svahu Červených skal totiž spadl skalní blok, který se při pádu roztříštil. Jeho úlomky dopadly přímo na cyklostezku nebo do její bezprostřední blízkosti. 

 

Hrozí, že kameny budou padat dál

„Vzhledem k tomu, že další skalní bloky vedle místa zřícení jsou navětralé a časem se mohou uvolňovat, nelze s jistotou vyloučit riziko opětovných pádů kamenů na cyklostezku. Je třeba provést další šetření ke zjištění stavu skal, zejména v blízkosti místa zřícení,“ říká vedoucí správy CHKO Český kras Josef Mottl.

„Na základě žádosti berounského městského úřadu bude po zajištění finančních prostředků objednáno vyčištění od kamenů hrozících bezprostředním pádem,“ dodává.

 

Kudy jinudy? Několik kilometrů do kopce

Doufejme, že k vyčistění dojde co nejdříve. Mezi Berounem a Srbskem je podél Berounky krásná projížďka na kole. Dlouhé a strmé stoupání po silnici pro auta totiž dá zabrat i těm nejvytrvalejším sportovcům. A úhýbání autům v serpentinách už vůbec nepřipomíná idylický výlet pro celou rodinu.

Podobný problém na podzim řešili i na Divoké Šárce. Bát se začali i v Mayrau, kde hrozí, že by jim kvůli hnilobě mohl spadnout skanzen na hlavu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru