Berounská cyklostezka: Hrozba padajících skal trvá

  |  

Na cyklostezku mezi Berounem a Srbskem se nedávno zřítil skalní blok. Skály jsou v natolik špatném stavu, že uzavření cyklostezky potrvá měsíce.

 

Cyklostezka mezi Berounem a Srbskem vede podél řeky Berounky, seshora ji zdobí vrch Červených skal. Ten se stal nedávno cyklistům osudným. V době, kdy se na cyklostezku zřítil skalní blok, po ní naštěstí nikdo nejel. Od té doby je cyklostezka uzavřena. (Psali jsme ve článku Na cyklostezku mezi Berounem a Srbskem spadl skalní blok). S nejvyšší pravděpodobností se znovu neotevře ani v průběhu letošních prázdnin.

Starosta radí: Jděte na druhý břeh

„Město Beroun i obec Srbsko mají zájem na co nejrychlejším znovuotevření cyklostezky. Nebezpečí, které nyní hrozí, však není malé a nelze jej podcenit,“ okomentoval situaci starosta města Beroun Ivan Kůs. „Správa CHKO zpracuje časový harmonogram průběhu zabezpečení cyklostezky. Chodci a cyklisté budou na dopravních značkách informováni o nebezpečí a o možnosti úsek obejít po pravém břehu Berounky.“

Původně se mělo prozkoumat pouze okolí místa, kde se skály zřítily. Nebezpečí, že by se mohl utrhnout skalní blok jinde, je ale příliš vysoké. Beroun nejspíš přistoupí k zabezpečení cyklostezky v celé délce. To může trvat i dva roky.

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru