Vykradl je, zatímco spali

15.03.2016 - 12:41   |  

Majitelé domu v Červeném Újezdci před spaním nezamkli. Využil toho hbitý zloděj. Ráno se nestačili divit, jakou spoušť po sobě zanechal.

Ukradl věci za sto tisíc

Zloděj měl v noci 13. na 14. března zcela volné pole působnosti. Majitelé domu v Červeném Újezdci šli spát a nezamkli. Stačilo přeskočit plot, otevřít si a lapka byl rázem v obývacím pokoji. Našel v něm peníze a dva řetízky ze žlutého kovu za více než sto tisíc korun. 

Majitele ráno upoutal nepořádek. Brzy pochopili, co se stalo. Zloděj už byl samozřejmě pryč. Policie radí, abyste zamykali nejen před spaním. Vykradení vám hrozí, když jste např. na pozemku a máte odemčeno nebo otevřené okno.

"Jsou známy i další případy, kdy neznámý pachatel vnikl do odemčeného domu za přítomnosti majitelů, kteří si jeho jednání nevšimli. Odcizil klíče od domu nebo automobilu. Poté vyčkal na okamžik, kdy majitelé opustili dům, do kterého bez překonání překážek za použití odcizených klíčů vnikl a dům vykradl nebo odcizil vozidlo z jejich pozemku," říká policejní mluvčí Jana Dětská.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru