Tipy na víkend: Velikonoční speciál

  |  

Velikonoce jsou tady! V následujícím víkendu si můžete vybrat z celé řady velikonočních jarmarků, zdobení vajíček nebo zajít na koncert. Kdy, kde a kam se vypravit za tou pravou jarní zábavou?

Velikonoční týden začíná již tuto neděli 20. března. Tento den nazýváme Květnou nedělí a pro křesťany je připomínkou Ježíšova vjezdu do Jeruzaléma. Velikonoční oslavy začínají na spoustech místech regionu již o den dříve.

V prvé řadě nás čeká celá plejáda jarmarků. Velký velikonoční jarmark můžete navštívit v Regionálním muzeu Mělník. Ukáže se na něm rovná padesátka jarmarečníků. Pražáky zase láká rukodělný jarmark v ZŠ Lipence, na němž budou po celou dobu tvořivé dílny pro děti. Do přírody se zase podíváte ve Kbelích. Zdejší jarmark se odehraje ve kbelském parku a kromě stánků s dobrůtkami vábí na zpívání, kejklení nebo malování na obličej.

V Counrty stylu proběhne v neděli vinořský jarmark. Akci plnou živých vystoupení bude moderovat Jan Tuna. Jaro patřičně uvítají také v Rudné u Prahy nebo Roztokách

Velikonoční jarmark

20.03.2016 - 13:00

Roztoky - Velikonoční jarmark - stánky s řemeslným zbožím, občerstvení, pohádkové představení: Cesta kolem světa, zpívají Roztocké děti, tančí Taneční skupina ZUŠ Roztoky, tradiční překážková Cesta za velikonočním perníčkem, výtvarná dílna, malování na obličej, živá zvířátka: husa Bára a koza Bambi, jízda na...
Více o akci

Přezletice v sobotu zvou na velikonoční zdobení. Vyfouknout a nazdobit vajíčko si můžete také v restauraci Vila v Bašti. Svátek jara oslaví výstavou v muzeu v Jílovém u Prahy. Mníšek pod Brdy pořádá v neděli koncert v krásném prostoru Barokního areálu Skalka.

VELIKONOČNÍ KONCERT NA SKALCE

20.03.2016 - 15:00

Mníšek pod Brdy - Místo konání: Skalka, barokní areál - Mníšek pod BrdyVíce o akci

Velikonoční zábava nekončí ani v příštím týdnu. Velikonoční týden připravili od pondělí do čtvrtka v roztockém muzeu. Velikonoční výstavu se soutěží zase chystají v Jesenici. Na tajuplnou výpravu za velikonoční pomlázkou se můžete ve čtvrtek vydat v kladenském Labyrintu.

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY V LABYRINTU

24.03.2016 - 08:3017:00

Kladno - Místo konání: Labyrint - svčvs Kladno, Arbesova 1187, Kladno Vydejte se s námi na tajuplnou výpravu za velikonoční pomlázkou. Celodenní pobytová akce se stravováním a tajuplným výletem autobusem za velikonoční pomlázkou. Určeno dětem od 6 do 14 let. Cena: 280 Kč (stravování zajištěno) P ř ihlášky...
Více o akci

Nepatříte-li zrovna mezi zaryté příznivce Velikonoc, nezoufejte. Tipy na koncerty, divadla a řadu dalších akcí naleznete v rubrice Kam za čím. Ti ostatní se mohou těšit na další velikonoční nadílku v pravidelném vydání kulturních tipů již příští pátek.