Budou mít Říčany školní autobus? Většina by ho brala

Podle průzkumu v Říčanech by většina školní autobus uvítala...
  |  

Školní autobusy jsou typické pro Spojené státy, bude jeden takový jezdit i u nás? Podle průzkumu by to většina lidí přivítala. 

Většina je pro

Říčany provedly výzkum veřejného mínění, ve kterém se na možnost školního autobusu dotazovali.357 lidí z celkových 607 odpovědělo kladně, přičemž ještě vyšší podporu má zavedení školního autobusu u žen (63 %). Muži s touto ideou souhlasí v 55 % případů. Nejvíce chtějí zajistit dopravu dětem lidé ve věku 31 - 40 let a poté pravděpodobně samotní studenti ve věku do 20 let.

 

Bude místo školního autobusu „místňák“?

A jak je možnost zavedení školního autobusu v Říčanech průchozí? „„Propočítáváme náklady a výhody. Myšlenka školní dopravy se mi zamlouvá. A cítím i dotační příležitost,“ uvedl starosta města Vladimír Kořen. Tisková mluvčí města dodává: „Zavedení školního autobusu je zatím v rovině úvah a součástí dopravní strategie města. Město chce totiž vyřešit kritickou dopravní situaci v Říčanech (tranzit kamionů, nedostatek parkovacích míst, obchvat města apod.). Zatím zjišťujeme, jestli by byl ze strany rodičů o školní autobus zájem – v listopadu proběhl průzkum, nyní se lidé vyjadřují kladně i na Facebooku. Město koketuje s myšlenkou obnovení tzv. místňáku, tedy autobusové linky pouze pro Říčany a přidružené městské části. Řešením je, že by dopoledne autobus svážel děti do škol, zbytek doby by pravidelně objížděl nejdůležitější místa.“


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru