Zimní údržba v Kladně nefungovala. Město ji vymění

28.04.2016 - 14:49   |  

Nevhodná a poruchová technika, rozježděné trávníky. To byly jen některé problémy zimní údržby, na které poukázala letošní zima. Kladno se proto rozhodlo firmu vyměnit.

„Čistota v Kladně má vysokou prioritu, proto jsme zrevidovali zimní údržbu a z poznatků vyvodíme patřičné závěry, které by měly vést nejen k nápravě, ale i k dalšímu zkvalitnění služeb pro občany v této oblasti,“ říká kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). 

Rada města Kladna proto připraví nový Operační plán zimní údržby místních komunikací na území města Kladna na zimní sezonu 2016/2017. Upravený plán by měl, mimo jiné, klást důraz i na odklízení sněhu v méně frekventovaných částech města. 

Jedním ze způsobů, který by měl zefektivnit nejen zimní údržbu, je nákup nového víceúčelového technického vybavení. To by sloužilo po celý rok, v zimě k odklízení sněhu, v ostatních měsících k udržování čistoty ve městě, a to včetně uklízení často diskutovaných psích exkrementů.

Linka čistoty

Čistotu ve městě průběžně sledují zaměstnanci magistrátu i městští policisté, ti ale nemohou být neustále ve všech částech města. Proto magistrát uvítá jakékoli podněty občanů k pořádku v kladenských ulicích. Na „Linka čistoty“ 723 767 940 mohou Kladeňáci telefonovat nebo posílat fotografie nepořádku. Ke stejnému účelu slouží i e-mailová adresa neporadek@mestokladno.cz. 

Od jarních měsíců na Kladně pokračuje tradiční blokové čištění komunikací. Informace o termínech a lokalitách naleznete na webových stránkách www.mestokladno.cz nebo na facebookovém profilu města. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru